15 Þubat 2014, Cumartesi    Yorum Yaz   Yazdır  

      

Bi Küçük Eylül Meselesi

Sevgililer Günü’ne özel filmimiz ise bir tesadüf sonucu unutulmuş bir aşkın hatırlanmasını anlatan “Bi Küçük Eylül Meselesi”.

Bu hafta ikisi aksiyon biri de duygusal olmak üzere üç yeni film vizyona girdi.

Türkiye’de en çok izlenen film olan ve Demet Akbağ-Ata Demirer ikilisinin sürüklediği komedi “Eyyvah Eyvah 3” bu hafta da gülmek isteyenlerin sinemadaki en önemli adresi olacak.

Robocop’la 2028 Detroit’ine gidiyoruz

   Beyazperdeye ilk yansımasından 27 yıl geçmesine karşın popülerliğini hiç yitirmemiş, ender polisiye serilerinden olan Robocop, aynı ismi taşıyan en yeni filmiyle hayranlarının karşısına çıkıyor.

Sistem eleştirisi yüklü filmlerle tanınan Jose Padilha’nın yönettiği ve Joel Kinnaman, Gary Oldman, Michael Keaton ile Samuel L. Jackson’un oynadığı Robocop’un hikayesinde bu kez 2028 yılına gidiyoruz.
Robot teknolojisinde dünya lideri OmniCorp, Detroit’teki suç dalgasının önüne geçmeye çalışan polis Alex Murphy ağır yaralanınca, kısmen insan, kısmen robot bir polis memuru yaratarak şirketin kârına kâr katma şansını yakalar. OmniCorp her şehirde bir RoboCop hayal etmektedir ve programın başarılı olması için engel tanımayacaktır. Fakat o makinenin içinde hâlâ adalet için savaşan bir insan vardır.

Vampirli akademik eğitim
Mark Waters’in yönettiği ve Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky ile Dominic Sherwood’un oynadığı Vampir Akademisi (Vampire Academy) daha çok genç izleyici kitlesine hitap eden bir fantastik aksiyon filmi.
Aziz Vladimir Akademisi’nde öğrenim gören yarı vampir yarı insan olan Rose Hathaway, acımasız vampir türü Strigoileri durdurmakla görevlidir.

Yeni eğitim dönemi başladığında Rose’un eğitmeninin değişmesiyle süreç, zalim güçlere karşı verilen savaşı ve imkânsız aşkı doğuracak.Sevgililer Günü ve bir unutulmuş aşk meselesi
Kerem Deren’in yönettiği ve Engin Akyürek, Farah Zeynep Abdullah, Ceren Moray ile Serra Keskin’in oynadığı Bi Küçük Eylül Meselesi”, Sevgililer Günü’nde vizyona giren duygusal bir hikaye içeren tek film.

   Nil Karaibrahimgil’in filme özel yazdığı ve düzenlemesi Mustafa Ceceli’ye ait olan “Kanatlarım Var Ruhumda” şarkısı da film akarken duyacağımız sürprizlerden biri.
   Hayatta istediği her şeye sahip, güzel ve neşeli bir kız olan Eylül, bir gün başına bir şey gelene ve yaşamının son bir ayını unutana dek mutlu bir yaşam sürdürmektedir. Ailesi, arkadaşları her şeyin yolunda olduğunu söyleyip dururken, Eylül bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlar. Ve hatırlamadığı bir ayın peşinden Bozcaada’ya gider.

Orada, daha önce hiç görmediği derbeder bir adam, ona seslenir: Eylül, beni hatırlamıyor musun? Sen burada, bu adada bana aşık oldun.Herkül mücadeleyle aşkı arasına sıkışıyor
Yönetmenliğini Renny Harlin’in yaptığı ve başrollerinde Kellan Lutz, Gaia Weiss, Scott Adkins’in rol aldığı “Herkül: Efsane Başlıyor” epik sinemadan hoşlananlar için bu haftada vizyonda.

Tarihin en ünlü mitolojik kahramanlarından biri olan Herkül, M.Ö.1200 yılında geçen hikayede kaderine boyun eğerek bir hükümdar çocuğu olarak savaşarak şehre düzen getirmekle sevdiği kadının peşinden gitmek arasında tercih yapmak zorunda kalıyor.

3 D formatındaki 91 dakikalık aksiyon dolu macera filmi, bu türden hoşlananlara harika görsel şölen vaad ediyor.

Tatillik animasyon “Lego Film”
Yönetmenliğini Phil Lord, Chris Miller ve Chris McKay’ın yaptığı animasyon “Lego Film” isimli yapımda sıradan, ortalama bir Lego figürü olan Emmet’in kötü kalpli tiranı durdurmak için mücadele edecek bir grup yabancıya katılımı sonrasında yaşanan destansı serüven anlatılıyor.

Komik durumlara düşecek kadar feci derecede bu serüvene hazırlıksız olan Emmet’e bu macerada Çılgınstil, Batman, Süperman, Yeşil Fener ve Gandalf yardımcı olacak.

Kontrolden çıkan bir komik yol hikayesi
   İki yıl önce vizyona giren komedi “Sağ Salim” filminin devamı olan “Sağ Salim 2” saf ve iyi yürekli Anadolu köylüsü Salim’in kimsesi olmayan bir cenazeyi memleketine götürdüğü sırada yolda babasından kaçan Nihal’le tanışmasından sonra başına gelen komik olayları anlatıyor.

Yönetmenliğini yine Ersoy Güler'in yaptığı devam filminin başrollerinde Burçin Bildik, Ezgi Asaroğlu ve Hüseyin Avni Danyal oynuyor.

Eğlendirmeyi beceriyor
Hakan Algül-Ata Demirer ikilisini buluşturan komedi filmi “Eyyvah Eyvah 3” ikinci haftada da Türkiye’de en çok izlenen film oldu.

Demet Akbağ, Ata Demirer, Özge Borak ile Serra Yılmaz’ın oynadığı film büyük aşkı Müjgan’a kavuşup evlendikten sonra hayatı zorlaşan ve ailesine bakabilmek için her fırsatı değerlendirerek geceleri de pavyonlarda klarnet çalan Hüseyin Badem’in başından geçen komik olayları anlatıyor.

Badem’in İstanbul’a giden ve ünlü bir şarkıcı olan can dostu, ablası Firuzan’la yolları Geyikli’deki festivalde kesişecek ve ortaya karışık olduğu kadar komik durumlar da ortaya çıkacaktır.

“Çılgın Derhsane” ile canımız deniz çekti
   Kamil Çetin’in yönettiği komedi Çılgın Dersane 3” ülkemizde 4. vizyon haftasına giriyor. Filmde Duygu Çetinkaya, Okan Karacan, Paşhan Yılmazel ile Ozan Aydemir başrolleri oynuyor.

Antalya’da gerçekleşen dershaneler arası müzik yarışması sırasında geçen ve komik olayların birbirini kovaladığı filmde Özlem Dershanesi’nin yarışmacısı Ali’nin aniden hastalanmasıyla, hiç de akıllarında olmayan otel çalışanı Zeynep’i kendi adlarına yarışmaya hazırlarlar. Hasta Ali, ilk görüşte Zeynep’e aşık olunca işler iyice karışır.

“Karlar Ülkesi” son yılların en iyilerinden
  Chris Buck ile Jennifer Lee’nin yönettiği animasyon filmKarlar Ülkesi (Frozen)” şubat tatilinde de çocuklarla ve animasyon seven yetişkinlerle buluştu.

   Walt Disney’in son yıllardaki en iyi animasyonlarından olan film, bir kehanet sonucunda sonsuza dek kışa mahkum edilen krallıktaki Anna’nın dağ adamı Kristoff ve onun sağ kolu ren geyiği Sven ile işbirliği yaparak kız kardeşi Kar Kraliçesi Elsa’yı bulmak ve buz büyüsünü bozmak için çıktığı uzun yolculuğu anlatır.Lefkoşa
Bi Küçük Eylül Meselesi ... Mısırlızade Salon:1(3D)
Eyyvah Eyvah 3.. Mısırlızade Salon: 2
Sağ Salim 2...Galleria Sineması Salon:1
Çılgın Dershane 3... Galleria Sineması Salon: 2
Bi Küçük Eylül Meselesi...Lemar Cineplex Salon: 1
Lego Film/Herkül: Efsane Başlıyor…Lemar Cineplex Salon: 2(3D)
Eyyvah Eyvah 3...Lemar Cineplex Salon: 3Gazimağusa
Düğün Dernek…Galleria Sineması Salon: 1
Lego Film(3D)/Eyyvah Eyvah 3...Galleria Sineması Salon: 2
Lego Film/Herkül: Efsane Başlıyor...Lemar Cineplex Salon: 1
Robocop...Lemar Cineplex Salon: 2
VampirAkademisi... Lemar Cineplex Salon: 3Girne
Eyyvah Eyvah 3...Lemar Cineplex Salon: 1
Karlar Ülkesi... Lemar Cineplex Salon: 2