Vakıflar Sağ
iveria - kurumsal
15-07-2017 10:01

30 gram sentetik 2 bin TL!

30 gram sentetik 2 bin TL!
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin otoparkında uyuşturucu madde alışverişi yaparken tutuklanan üç kişi dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı
30 gram sentetik 2 bin TL!
Haberi Paylaş:

Ahmet VAMIK

Lefkoşa'da dün bir duruşma sırasında ifade veren polis, 30 gram sentetik uyuşturucunun 2 bin TL'ye satıldığını açıkladı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri tarafından 12 Temmuz’da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin otoparkında düzenlenen operasyonda, tasarruflarında 8 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı Adnan Yusein ile zanlı Cengiz Saybaş ve zanlılara uyuşturucu maddeyi temin etmekle suçlanarak tasarrufunda 32 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile yakalanan Eser Sapan, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Üç zanlı hakkında beşer gün daha tutukluluk kararı alındı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Adnan Yusein, Cengiz Saybaş ve Eser Sapan, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u dinletti.

Meselenin tahkikat memuru olan Mustafa Zor, 11 Temmuz’da saat 22.15’te Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin otoparkında zanlı Adnan Yusein’in kullanımında Cengiz Saybaş’ın ise yolcu olarak bulunduğu araçta yapılan aramada, dört adet içinde sentetik cannabionid olduğuna inanılan sarma sigara ile yaklaşık 6 gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Zanlı Adnan Yuseyin’in emare olarak alınan maddeleri 2017 Temmuz ayında zanlı Eser Sapan’dan 2 bin TL karşılığında 10 ayrı pakette 30 gram olarak satın aldığını itiraf ettiğini belirten polis memuru Mustafa Zor, zanlı Cengiz Saybaş’ın ise zanlı Adnan Yusein’den yarım gram sentetik cannabionid aldığının belirlendiğini anlattı.

Mustafa Zor, zanlı Eser Sapan’ın aynı gece ilerleyen saatlerde Feride Hikmet Sokak’ta tutuklandığını belirtti.

Zanlının aracında yapılan aramada sağ ön kapı kolunda iki ayrı kağıtta sarılı iki gram, 10 ayrı pakette de 30 gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı.

Halen aranan bir kişi var

Zor, zanlı Eser Sapan’ın uyuşturucu maddeyi Temmuz 2017 tarihinde halen aranmakta olan bir şahıstan üç bin TL karşılığında iki seferde 60 gram olarak satın aldığının belirlendiğini kaydetti.

Zanlı Eser Sapan’ın ikametgahında da arama yapıldığını söyleyen Zor, CD kabında bir gram, laptop çantasında bir gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu anlattı.

Halen meseleyle ilgili olarak aranan bir şahıs olduğuna, uyuşturucu maddelere analiz yapılacağına, üç zanlının da verdiği ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine ve uyuşturucuların sarılı bulunduğu poşetlere parmak izi analizi yapılacağına dikkat çeken Zor, üç zanlının da bu aşamada serbest kalmaları halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunduğunu belirterek 5 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, meselenin önemine dikkat çekerek zanlıların devam eden tahkikata etki etmemeleri maksadıyla 5 gün süreyle daha polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarına emir verdi. 

Haberi Paylaş:
Etiketler:

HABER YORUMLARI

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

HABERE YORUM YAZIN

  • CAPTCHA security code
  • Yorumu Gönder

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Şahıs/Şahıslar’a aittir.