Vakıflar Sağ
iveria - kurumsal
14-09-2017 08:24

Yolsuzluğu örtmeye çalıştılar!

Yolsuzluğu örtmeye çalıştılar!
KIBRIS Gazetesi’ne ulaşan bazı güvenilir kaynaklara göre, Güzelyurt Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde görevli H. Ş. isimli memura, zimmetine geçirdiği parayı Gelir ve Vergi Dairesi veznesine yatırması için imkan tanındı:
Yolsuzluğu örtmeye çalıştılar!
Haberi Paylaş:

Ahmet VAMIK

Güzelyurt Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde meydana gelen yolsuzluk olayının yankıları devam ediyor.

KIBRIS’ın dün manşetine taşıdığı Güzelyurt Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde meydana gelen yolsuzluk olayı ile ilgili farklı iddialar ortaya atıldı.

Güvenilir kaynaklara göre, H. Ş.’nin zimmetine geçirdiği paraları geri ödemesi için imkan tanındı ve memura şifre verilerek sistemde geriye dönük işlem yapması sağlandı. H. Ş.’nin, sistemde yapacağı geriye dönük işlemlerle parayı Gelir ve Vergi Dairesi’nin veznesine yatırmasının yolu açılmaya çalışıldı.

H. Ş., ulaşabildiği geçmişte devir işlemi yapmış bazı kişilere hazırladığı formları imzalatmaya çalıştı, ulaşamadığı kişiler için ise sahte imza ile bölgedeki bazı muhtarlara “huzurumda imzalanmıştır” şeklinde mühürletti.

Olayın ortaya çıkıp, soruşturmanın başlatılmasının ardından konudan haberdar olan bölge muhtarları da tedirgin oldu.

Çelebi ile Soğukpınar soruları yanıtsız bıraktı

Konuyla ilgili olarak KIBRIS Gazetesi muhabirinin sorularını yanıtsız bırakan Trafik Dairesi Müdürü Nazmiye Çelebi ile Ulaştırma Bakanlığı Plan Proje Müdürü ve Motorlu Araçlar Mukayyit Yardımcısı Şifa Soğukpınar, henüz soruşturması devam eden bir meseleyle ilgili açıklama yapmak istemediklerini dile getirerek, Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu müfettişleri tarafından yürütülen soruşturmanın sonuçlanmasının akabinde gerekli açıklamayı yapacaklarını belirtmekle yetindiler.

Haberi Paylaş:
Etiketler:

HABER YORUMLARI

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

HABERE YORUM YAZIN

  • CAPTCHA security code
  • Yorumu Gönder

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Şahıs/Şahıslar’a aittir.