Vakıflar Sağ
iveria group

İnternet fiyatlarına da zam geliyor!

İnternet fiyatlarına da zam geliyor!
Kıbrıs ekonomisini derinden sarsan döviz kurundaki yükseliş, tüpgaz ve akaryakıttan sonra interneti de vurdu. İnternet kullanımı artık daha pahalı olacak.
İnternet fiyatlarına da zam geliyor!
Haberi Paylaş:

Kıbrıs ekonomisi için 2017 zamlarla başladı. Elektrik, su, akaryakıt, tüpgaz derken, şimdi de sırada internet kullanımı var. Artık internet de zamlı tarifeden satılacak.

İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği, internet hizmeti ücretlerine zam yapılması gerektiğini kamoyuna duyurdu.

İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği Yonetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Bilindiği üzere uzun bir süredir dalgalı olarak seyreden ve son dönemlerde sürekli yükseliş göstermekte olan döviz Ülkemizinde para birimi olarak kullandığı Türk Lirası karşısında ciddi değer kazanmakta ve Türk Lirası değerini ciddi bir şekilde düşürmektedir.

İnternet Servis Sağlayıcıları olarak, internet kurulum ekipmanlarından, internet dağıtım şebekelerimizde kullanılan ekipmanlara kadar servis sağlamak için kullanılan tüm ekipmanlar çeşitli döviz birimleri üzerinden tedarik edilmekte olup, dövizdeki istikrarlı yükseliş maliyetlerde de ciddi derecede yükselişe sebep olmaktadır.

Gelinen bu noktada her ne kadar da son 3 ayda fiyat artışından kaçınarak hizmet vermeye devam etmeye çalışmış olsakta uygulanmakta olan mevcut fiyat politikaları ile hizmet kalitesinden ödün vermeden internet erişim hizmeti sağlayabilmek mümkün olmamaktadır.

İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği Yonetim Kurulu olarak; birligimize kayıtlı internet servis sağlayıcı şirketlerin, dövizin makul oranlarda stabilize bir hal almasına kadar, ürün fiyatlarını dövize endeksli şekilde artırmalarını öneririz. Aksi takdirde, servis sağlayıcı şirketler gerekli kar marjlarında çalışamayacağından hizmet kalitelerini düşümek zorunda kalacaklar ve bu da tüketici şikayetine yol açacakdır."

Haberi Paylaş:
Etiketler:

HABER YORUMLARI

 • mete
  09.01.2017

  Enflasyon aldı başını gidiyor.KKTCde halk hürriyetine kavuştu tele ile tanıştı ve fiyatlarla kapıştı.

 • Salih Serçelik
  09.01.2017

  Türkiye'de internet fiyatları düşüyor ağalar beyler. Onlar da Tl kullanıyor. TL ye karşı döviz fiyat artışını fırsata döndürme fırsatçılığı bu. Cihaz maliyetleri toplam giderlerin % kaçıdır? Lütfen gider kalemlerinin oranlarını bir söyleyin da vatandaş anlasın. Muhtemel gider kalemleriniz; 1-Sattığınız İnternetin alış maliyeti. İnternet alış. 2-Personel giderler 3-Kira giderleri(iş yeri ve anten kutulan yerlerdeki) 4-Söylediğiniz cihaz maliyetler 5-Enerji ve kırtasiye 6-Varsa vergiler vs. Bence cihaz giderleri diğer kalemler içerisinde en düşüktür. Yok ki tamamı. Ayıptır. Yazıktır. Devlet görev! Devlet sadece görevini yapsın! Adil artışı onaylasın! Döviz artış oranında artış kabul edilemezdir. Çünkü cihaz maliyeti devede kulaktır. Böyle bir artış Devlet denetimsizliğidir.

HABERE YORUM YAZIN

 • CAPTCHA security code
 • Yorumu Gönder

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Şahıs/Şahıslar’a aittir.