KTV

Gençler için düzenlenen yarışmalar sonuçlandı

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’yla koordineli olarak düzenlediği ilkokullar arası resim; ortaokul ve liseler arası fotoğraf, şiir ve  kompozisyon; liseler arası afiş ve kısa film yarışmalarının ödül töreni dün akşam yapıldı.

Gençler için düzenlenen yarışmalar sonuçlandı
  • 17 Mayıs 2017, Çarşamba 10:33

Lefkoşa'da Elysium Park'ta yer alan ödül töreninde, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törene Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Rauf Ataöv, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Erdoğan Çelebi, UBP Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Toplumun geleceği gençlerin doğru bilgiye giden yoldaki araştırmacı yönlerini geliştirme, sevgi saygı ve kardeşlik duygularının geliştirilmesine katkıda bulunmayı” amaçlayan yarışmalar sonucunda, toplam 186 ödül, takdir, teşekkür belgesi ve plaket ile çeşitli hediyeler verildi.

Çelebi: Jüri seçim yapmakta zorlandı

Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Erdoğan Çelebi, yaptığı konuşmada, yaratıcılığı sınırlamamak adına konuların serbest bırakıldığı yarışmada, jürinin seçim yapmakta zorlandığını kaydetti.

Yarışmaya katılım gösteren tüm öğretmen ve öğrencilere şükranlarını sunan Çelebi, öğrencilere verdikleri eğitimlerde sivil savunma konularındaki duyarlılık ve farkındalıklarının yüksek olduğunu gördüklerini de kaydetti.

Çelebi, tüm öğrenci ve öğretmenlere bundan sonraki yaşamlarında başarı diledi.

Yarışmalarda ödül alan isimler şöyle:

4 Yaş Grubu Resim Yarışması

Birinci Lefkoşa Vakıf Anaokulu Armin Kâşif

İkinci Yenicami İlkokulu Esila Güzeloğlan

Üçüncü Lefkoşa Vakıf Anaokulu Sevim Ağdaç

5 Yaş Grubu Resim Yarışması

Birinci Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu Nisa Bağcılar

İkinci Girne Maarif Anaokulu Ecem Andıç

Üçüncü Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu Ezgi Zekâi

1-2-3. Sınıf Resim Yarışması

Birinci Lapta İlkokulu Simay Beyzade

İkinci Girne Maarif Anaokulu Kaan Çetinaslan

Üçüncü Yeniboğaziçi İlkokulu İsmail Demir

4-5. Sınıf Resim Yarışması

Birinci Polatpaşa İlkokulu Irmak Tamel

İkinci Karşıyaka Merkez İlkokulu Selin Tek

Üçüncü Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu Utku Ümiter

Ortaokullar Arası Kompozisyon Yarışması

Birinci Canbulat Özgürlük Ortaokulu Burak Zorba

İkinci Canbulat Özgürlük Ortaokulu Dilan Göçer

Üçüncü Canbulat Özgürlük Ortaokulu Songül Özkan

Liseler Arası Kompozisyon Yarışması

Birinci Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Hatice Şahan

İkinci Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Pembe Erkut

Üçüncü Türk Maarif Koleji İpek Fatoş Zorba

Ortaokullar Arası Şiir Yarışması

Birinci Canbulat Özgürlük Ortaokulu Işık Doğan

İkinci Türk Maarif Koleji Deniz Besim

Üçüncü Erenköy Lisesi Batuhan Akkılıç

Liseler Arası Şiir Yarışması

Birinci Hala Sultan İlâhiyat Koleji Hayriye Abay

İkinci Lapta Yavuzlar Lisesi Merve Buhur

Üçüncü Bülent Ecevit Anadolu Lisesi İrem Topçu

Liseler Arası Afiş Yarışması

Birinci Gazimağusa Meslek Lisesi Can Kehan

İkinci Gazimağusa Meslek Lisesi Halime Hande Ayhan

Üçüncü Gazimağusa Meslek Lisesi İmran Bokanlı

Ortaokullar arası Fotoğraf Yarışması

Birici Gazimağusa Türk Maarif Koleji Sude Özkan

İkinci Yakın Doğu Koleji Güler Özaydın

Üçüncü TED Koleji Sarp Turan

Liseler Arası Fotoğraf Yarışması

Birinci Gazimağusa Meslek Lisesi Emir Altuntaş

İkinci Atatürk Meslek Lisesi Rasiha Minare

Üçüncü Atatürk Meslek Lisesi Açelya Çiçek

Kısa Film Yarışması

Birinci TED Koleji Sevgen İzel

İkinci Atatürk Meslek Lisesi İlayda Şehitoğlu

Üçüncü Atatürk Meslek Lisesi Saadet Resan

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 BİNATLI YSK 9 5 3 1 9 18
2 GAÜ ÇETİNKAYA TSK 9 6 0 3 6 18
3 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 9 6 0 3 5 18
4 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 9 5 2 2 4 17
5 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 9 4 4 1 5 16
6 YENİCAMİ AK 9 4 2 3 5 14
7 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 9 3 5 1 4 14
8 BAF ÜLKÜ YURDU 9 4 1 4 11 13
9 LEFKE TSK 9 3 2 4 -6 11
10 YENİ BOĞAZİÇİ DSK 9 2 4 3 -2 10
11 TÜRK OCAĞI LİMASOL 9 3 1 5 -3 10
12 OZANKÖY SK 9 2 3 4 -8 9
13 YALOVA SK 9 2 2 5 -2 8
14 GENÇLİK GÜCÜ TSK 9 2 2 5 -9 8
15 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 9 1 4 4 -8 7
16 CİHANGİR GSK 9 2 1 6 -11 7

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 24.11.2017 Günlük Yorumu

yukarı çık
Skull King Popup