Cyprus Today sol

AP Sivil Özgürlükler Adalet ve İçişleri Komitesi’nden bir heyet Kıbrıs’a geliyor

AP Sivil Özgürlükler Adalet ve İçişleri Komitesi’nden bir heyet Kıbrıs’a geliyor
  • 28 Mart 2018, Çarşamba 14:17

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Sivil Özgürlükler, Adalet ve İçişleri Komitesi’nden (LIBE) bir heyetin, Kayıp Şahıslar Komitesi (CMP) çalışmaları hakkında bilgi almak üzere gelecek hafta Adaya geleceği bildirildi.

Avrupa Parlamentosu’nun Kıbrıs Temsilciliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 4 Nisan’da saat  09.00’da BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’la görüşecek heyet, saat 10.00’da CMP üyeleri Gülden Plümer Küçük, Nestoras Nestoros ve Paul-Henri Anni ile bir araya gelecek ve ardından 11.30’da Antropoloji Laboratuarı’nı ziyaret edecek.

Heyet, saat 12.15’te Antropoloji Laboratuvarında basın toplantısı düzenleyecek.

Açıklamada, basın toplantısını takip etmek isteyen basın mensuplarının en geç 3 Nisan saat 12.00’ye kadar isim, kimlik numaraları ve araç plakalarını BM Sözcüsü Ofisine bildirmeleri istendi.

Heyet 4 Nisan’da öğleden sonra Kıbrıs Rum Kesiminde temaslarına devam edecek ve ardından Kıbrıslı Türk (saat 18.00) ve Rum kayıp yakınlarıyla (saat 19.00) AB Evinde ayrı ayrı bir araya gelecek.

AP Delegasyonu şu isimlerden oluşuyor:

Juan Fernando López Aguılar, (S&D, İspanya) (Heyet Başkanı)
Ana Gomes, (S&D, PT)
Asim Ademov, (EPP, BG)
Tomáš Zdechovskỳ, (EPP, CS)
Elissavet Vozemberg-Vrıonıdı, (EPP, EL)

Heyete eşilik edecekler:

Lefteris Chrıstoforou, (EPP, CY)
Costas Mavrıdes, (S&D, CY)
Demetris Papadakıs, (S&D, CY)
Eleni Theocharous, (ECR, CY)
Takis Hadjıgeorgıou, (GUE, CY)

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 27 17 7 3 33 58
2 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 27 16 5 6 19 53
3 GAÜ ÇETİNKAYA TSK 27 16 4 7 15 52
4 BİNATLI YSK 27 14 7 6 20 49
5 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 27 11 10 6 8 43
6 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 27 13 2 12 3 41
7 BAF ÜLKÜ YURDU 27 10 8 9 13 38
8 LEFKE TSK 27 11 5 11 10 38
9 CİHANGİR GSK 27 10 6 11 -1 36
10 TÜRK OCAĞI LİMASOL 27 11 2 14 1 35
11 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 27 9 7 11 -1 34
12 GENÇLİK GÜCÜ TSK 27 10 2 15 -24 32
13 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 27 7 7 13 -16 28
14 YENİ BOĞAZİÇİ DSK 27 5 8 14 -28 23
15 YALOVA SK 27 5 7 15 -18 22
16 OZANKÖY SK 27 4 7 16 -34 19
yukarı çık