UBP ’de taşlar yerine oturuyor

Ulusal Birlik Partisi’nde başvuru süresinin sona ermesiyle birlikte dün aday adayı sıralamasını belirlemek amacıyla kura çekimi yapıldı. Üyeler, 18 Kasım’da adaylar için oy kullanacak.

UBP ’de taşlar yerine oturuyor
  • 10 Kasım 2017, Cuma 9:46

Ahmet VAMIK

Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) başvuru süresinin sona ermesiyle birlikte dün aday adayı sıralamasını belirlemek amacıyla kura çekimi yapıldı. Aday adaylığı için Lefkoşa’dan 16, Mağusa’dan 13, Girne’den 13, Güzelyurt’tan 7, İskele’den 8 ve Lefke’den de 8 kişi başvuruda bulundu.

18 Kasım Cumartesi günü parti üyeleri Atatürk Spor Salonu’nda sabah 08.00’den akşam 20.00’ye kadar oyunu kullanacak. Üyeler, her bölgedeki milletvekili sayısı kadar oy kullanacak ve vekil adaylarını belirleyecek.

Kontenjan adayları netleşiyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün kontenjanı ile 2018 erken genel seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi’nden milletvekili adayı olacak isimlerinde şekillenmeye başladığı öğrenildi.

Kontenjan adaylığı netleşen isimler arasında Milli Eğitim ve Kültür eski Bakanı Özdemir Berova, bağımsız milletvekili Çevre ve Doğal Kaynaklar eski Bakanı Hakan Dinçyürek, Üçüncü Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun kızı Resmiye Canaltay, Avukat Savaş Atakan, Akademisyen Emete Gözügüzelli ve İşadamı Bulut Akacan bulunuyor.

1’i hariç tüm vekiller aday

Ulusal Birlik Partisi’nde Dr. Erdal Özcenk haricinde tüm milletvekilleri ve bakanlar aday adayı olurken, bağımsız milletvekilleri Hasan Taçoy, Menteş Gündüz ve Önder Sennaroğlu’da aday adayları arasında sıralamada yer aldılar.

Kaymakamlar da yarışta

Ulusal Birlik Partisi’nde aday adaylığı başvurusu yapanlar arasında iş dünyasından ve hukuk camiasından yeni isimlerin yanı sıra, Merkez Kaymakamı Ahmet Arslan ile Mağusa Kaymakamı Dürdane Acı’da yer alıyor.

UBP aday adaylarının sıralaması ise şu şekilde:

Lefkoşa

1-Aydın Soyel

2-Hasan Yücelen

3-Oğuz Ceyda

4-Saffet Nadiri

5-Hasan Taçoy

6-Fisun Özsun

7-Faiz Sucuoğlu

8-Türel Öksüzoğluları

9-Akay Yılmaz

10-Ömra Can

11-Ahmet Savaşan

12-Tahsin Ertuğruloğlu

13-Nurcan Yardımcı

14-Hakan Fellahoğlu

15-Ersin Tatar

16-Zorlu Töre

Mağusa

1-Oğuzhan Hasipoğlu

2-Sunat Atun

3-Ahmet Kaşif

4-Güneş Güneşoğlu

5-Hasan Onalt

6-Dursun Oğuz

7-Hamza E.Saner

8-Gürsel Uzun

9-Eylem Dolmacı

10-Ersun Kutup

11-Derviş Ekşici

12-Canan Zeki

13-Dürdane Acı

Girne

1-Ahmet Arslan

2-Zalihe Damdelen

3-Fikret Öğdü

4-Hasan Eratal

5-Deniz Serbest

6-Kutlu Evren

7-İzlem Gürçağ

8-Selim Gökbörü

9-Ünal Üstel

10-Ergün Serdaroğlu

11-Hüseyin Kayım

12-Cafer Barutcuzade

Güzelyurt

1-Kemal Dürüst

2-Hatice Özler Şahin

3-Menteş Gündüz

4-Cihan Kombos

5-Mehmet Çelebioğlu

6-Ali Pilli

7-Leyla Güneş

İskele

1-Ümit Özkıran

2-Turgay Avcı

3-Fatma Darben

4-Yasemin Öztürk

5-Hamit Bakırcı

6-İrfan Tansel Demir

7-Önder Sennaroğlu

8-Nazım Çavuşoğlu

Lefke

1-Fırtına Karanfil

2-Tahsin Zabit

3-Erdoğan Şanlıdağ

4-Aytaç Çaluda

5-Halil Gazi Güney

6-Timuçin Pargalıoğlu

7-Nadir Tahsildaroğluları

8-Kenan Örgen

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 15 9 3 3 17 30
2 BİNATLI YSK 15 8 5 2 12 29
3 GAÜ ÇETİNKAYA TSK 15 9 1 5 8 28
4 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 15 8 4 3 6 28
5 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 15 8 1 6 3 25
6 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 15 6 6 3 7 24
7 BAF ÜLKÜ YURDU 15 5 5 5 11 20
8 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 15 5 5 5 -1 20
9 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 15 4 7 4 -1 19
10 LEFKE TSK 15 5 2 8 -5 17
11 GENÇLİK GÜCÜ TSK 15 5 2 8 -16 17
12 TÜRK OCAĞI LİMASOL 15 5 1 9 -4 16
13 CİHANGİR GSK 15 4 4 7 -5 16
14 YALOVA SK 15 4 3 8 -5 15
15 YENİ BOĞAZİÇİ DSK 15 3 6 6 -8 15
16 OZANKÖY SK 15 2 5 8 -19 11
yukarı çık
Skull King Popup