KTV

Selanik’te ‘Altın İskender’ “Ravens”e gitti

Bir baba-oğlun kuşaklararası çatışma hikayesi, Jens Assur’a büyük ödülü getirdi

Selanik’te ‘Altın İskender’ “Ravens”e gitti
  • 13 Kasım 2017, Pazartesi 10:44

Murat OBENLER / SELANİK

Bu yıl 58’incisi düzenlenen Selanik Uluslararası Film Festivali, ödüllerin de dağıtıldığı kapanış töreniyle son buldu. Ünlü Olimpion Tiyatrosu’nda yer alan kapanışta usta yönetmen Theo Angelopulos adına verilen en iyi film ‘Altın İskender Ödülü’nü, Jens Assur’un yönettiği “Ravens” filmi kazandı.

Ailesini geçindirmek için kendini köydeki hayvancılık işine adamış bir baba ile okula giderek astronomiye merak salarak ileride onun eğitimini görmeye niyetli lisedeki oğlunun çatışmasını konu alan “Ravens”, geceden iki ödülle dönerek, uluslararası yarışmanın galibi oldu. 3 ödül kazanan Vassilis Christofilakis’in yönettiği “Too Much Info Clouding Over My Head” gecenin en kârlı Yunan filmi oldu.

“Winter Brothers” ile yönetmen Hlynur Palmason, ülkesine 3 ödül götürdü.

“Rosemarie”yle Kıbrıs’a da ödül geldi

Yunan Film Festivali bölümünde ilk film olarak yarışan Adonis Florides’in yönettiği “Rosemarie” filmi Yunanistan Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü’nü kazanarak Selanik’ten bir ödülü da adaya getirdi.

Yönetmen Florides ödülle ilgili festivale gönderdiği mesajda, ödülün filmde çalışan herkes için çok önemli ve değerli olduğunu belirterek sanat sinemasının içtenlikle, sürekli sürdürülebilmesi için ödülün öneminin bir o kadar daha fazla olduğunu ifade etti.

ÖDÜLLER

Seyirci Ödülü:

- Timeless Stories (Yönt: Vasilis Raisis) (Ulusal Yarışma)

- Lucky (Yönt: John Carroll Lynch) (Uluslararası Yarışma)

- Secret Ingredient (Yönt: Gjorce Stavreski) (Balkan Survey)

- Insyriated (Yönt: Philippe Van Leeuw) (Open Horizons Böl.)

Gençlik Ödülü:

-En İyi Film: Polyxeni (Yönt: Dora Masklavanou)

-Özel ödül: Do It Yourself (Yönt: Dimitris Tsilifonis)

-Yunanistan Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü: Rosemarie (Yönt: Adonis Florides)

-ERT Ödülü: Thorn (Yönt: Gabrıel Tzafka) ve Too Much Info Cloudıng Over My Head (V. Christofilakis)

-Yunan Meclisi TV Kanalı İnsan Hakları Ödülü: Closeness (Yönt: Kantemır Balagov)

-Yunan Film Merkezi Ödülü: Too Much Info Cloudıng Over My Head (V. Christofilakis)

Fipresci Ödülü:

- No Date, No Sıgnature (Yönt: Vahid Jalilvand  (Uluslararası Yarışma)

- Winter Brothers (Yönt: Hlynur Pálmason) (Özel Ödül)

- Too Much Info Cloudıng Over My Head (Yönt: Vassilis Christofilakis) (Ulusal Yarışma)

Sanal Gerçeklik Film Yarışması

En İyi Film Ödülü: Bloodless (Yönt: Gina Kim)

Jüri Özel Ödülü: Notes On Blindness (Yönt: James Spinney & Peter Middleton)

Uluslararası Yarışma

Özel Mansiyon Ödülü:

Harry Dean Stanton (Aktörlük için) (Lucky)

Wınter Brothers (Ses için) (Hlynur Pálmason)

En İyi Senaryo Ödülü: Gilles Coulier  ve Tom Dupont (Cargo)

En İyi Kadın Oyuncu:  Darya Zhovner (Closeness)

En İyi Erkek Oyuncu: Reine Brynolfsson (Ravens)

En İyi Yönetmen Ödülü: Winter Brothers- Yönt: Hlynur Pálmason

Gümüş İskender Jüri Özel Ödülü: No Date, No Signature-Yönt: Vahid Jalilvand 

Altın İskender En İyi Film Ödülü: Ravens (Yönt: Jens Assur)

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 BİNATLI YSK 9 5 3 1 9 18
2 GAÜ ÇETİNKAYA TSK 9 6 0 3 6 18
3 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 9 6 0 3 5 18
4 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 9 5 2 2 4 17
5 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 9 4 4 1 5 16
6 YENİCAMİ AK 9 4 2 3 5 14
7 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 9 3 5 1 4 14
8 BAF ÜLKÜ YURDU 9 4 1 4 11 13
9 LEFKE TSK 9 3 2 4 -6 11
10 YENİ BOĞAZİÇİ DSK 9 2 4 3 -2 10
11 TÜRK OCAĞI LİMASOL 9 3 1 5 -3 10
12 OZANKÖY SK 9 2 3 4 -8 9
13 YALOVA SK 9 2 2 5 -2 8
14 GENÇLİK GÜCÜ TSK 9 2 2 5 -9 8
15 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 9 1 4 4 -8 7
16 CİHANGİR GSK 9 2 1 6 -11 7

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 21.11.2017 Günlük Yorumu

yukarı çık
Skull King Popup