Cyprus Today sol

Sinema dünyası 68.kez Berlinale’de buluşuyor

15 Şubat’ta Wes Anderson imzalı “Isle of Dogs” ile 68.kez kapılarını açmaya hazırlanan dünyanın en önemli sinema buluşmalarından Berlin Uluslararası Film Festivali’nde ana yarışma seçkisi tamamlandı.

Sinema dünyası 68.kez Berlinale’de buluşuyor
  • 18 Ocak 2018, Perşembe 10:13

Aralık’ın ortasında, Altın Ayı için yarışacak ilk filmleri anons eden festival, kalan yapıtlardan on tanesini daha açıkladı. Böylece seçkide görücüye çıkacak filmlerin sayısı 18’i buldu.

18 filmlik ana yarışmanın başkanı Tom Tykwer

Alman yönetmen, senarist, besteci ve yapımcı Tom Tykwer’in başkanlığını üstlendiği Berlinale’nin ana yarışmasında yer alacak Wes Anderson, Gus Van Sant, Benoit Jacquot , Małgorzata Szumowska gibi yönetmenlerin arasına Christian Petzold, Emily Atef, Lance Daly, Marcelo Martinessi, Cédric Kahn, Adina Pintilie, Markus Imhoof, Mani Haghighi, Måns Månsson, Axel Petersén, David ve Nathan Zellner eklenirken Raman Hui, Fernando Solanas ve Paul Williams’ın yeni filmleri Berlinale Special bölümünde izleyiciyle buluşacak.

Seçkiye ilk bakışta,Gus Van Sant’in Joaquin Phoenix, Jonah Hill ve Rooney Mara gibi yıldız isimleri buluşturan yeni filmi Don't Worry, He Won't Get Far on Foot ile Isabelle Huppert’li Benoit Jacquot filmi Eva dikkat çekiyor.Yarışmaya yeni eklenen filmlerde en dikkat çekeni Berlinale'ye en son 2012 yılında Barbara filmiyle konuk olarak En İyi Yönetmen ödülünü kazanan Christian Petzold imzalı Transit oldu.

Ana Yarışma

 Isle of Dogs (Yön:Wes Anderson)

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot (Yön:Gus Van Sant)

Dovlatov (Yön:Alexey German Jr.)

Eva (Yön:Benoit Jacquot)

Figlia mia (Daughter of Mine) (Yön:Laura Bispuri)

In den Gängen (In the Aisles)(Yön:Thomas Stuber)

Mein Bruder heißt Robert und ist ein Idiot (Yön:Philip Gröning)

Twarz (Mug)(Yön:Małgorzata Szumowska)

3 Tage in Quiberon (3 Days in Quiberon)(Yön:Emily Atef)

Black 47(Yön:Lance Daly)

Damsel(Yön:David Zellner,Nathan Zellner)

Eldorad (Yön:Markus Imhoof)

Las herederas (The Heiresses)(Yön:Marcelo Martinessi)

Khook (Pig) (Yön:Mani Haghighi)

La prière (The Prayer),Yön:Cédric Kahn

Toppen av ingenting (The Real Estate) (Yön:Måns Månsson)

Touch Me Not (Yön:Adina Pintilie)

Transit (Yön:Christian Petzold)

Berlinale Special Gala

Monster Hunt 2 (Yön:Raman Hui)

Gurrumul (Yön:Paul Williams)

Viaje a los Pueblos Fumigados (Yön:Fernando Solanas)

The Bookshop (Yön:Isabel Coixet)

Das schweigende Klassenzimmer (Yön:Lars Kraume

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 19 12 4 3 20 40
2 GAÜ ÇETİNKAYA TSK 19 13 1 5 15 40
3 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 19 11 4 4 13 37
4 BİNATLI YSK 19 9 7 3 12 34
5 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 19 10 1 8 3 31
6 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 19 7 8 4 3 29
7 CİHANGİR GSK 19 7 5 7 0 26
8 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 19 6 7 6 2 25
9 TÜRK OCAĞI LİMASOL 19 8 1 10 1 25
10 BAF ÜLKÜ YURDU 19 5 8 6 8 23
11 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 19 6 5 8 -1 23
12 LEFKE TSK 19 6 3 10 -5 21
13 YALOVA SK 19 5 5 9 -5 20
14 GENÇLİK GÜCÜ TSK 19 6 2 11 -22 20
15 YENİ BOĞAZİÇİ DSK 19 3 6 10 -14 15
16 OZANKÖY SK 19 2 5 12 -30 11
yukarı çık