1 ay sonra düğünüm var!

banner37

Gazimağusa’daki bir işyerinden 2 adet cep telefonu sirkat eden ve yeniden suç işleme ihtimali göz önüne alınarak cezaevine gönderilen eski sabıkalılardan Mehmet Mavideniz, kendisini serbest bırakması için yargıca yalvardı

1 ay sonra düğünüm var!
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, boğazında taşıdığı jiletle sık sık kendisini jiletlemekle tanınan Mehmet Mavideniz, cezaevinden çıktıktan kısa bir süre sonra, dükkan açma ve sirkat suçundan yeniden tutuklandı.

Mahkemeden özür dileyip, bir ay sonra evleneceğini beyan eden Mehmet Mavideniz, mahkemeden, kendisini şahsi kefaletle serbest bırakmasını talep edip, davalarının görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olacağına dair söz verdi.

Söz verilmesi üzerine konuşan Mehmet Mavideniz, mahkemeden, şahsi kefaletle serbest bırakılmayı talep etti ve özür dileyerek, ekledi:

“Efendim, nişan oldum, 1 ay sonra düğünüm var. Buraya gelmemin sebebi kendimi jiletlemekti, ağzımda hala jilet var. Gözünüzün önünde kendimi kesecektim, doğrudan tımarhaneye yatacaktım. Çünkü haklıyım. Hapları karıştırıp içtim. 2 avuç. Saat 5-6 gibi. Ben nişanlımın yanına gitmek için çıktım, kimsenin haberi yok. Haberi olsa bütün gurbetler buraya gelecek.”

Görevli polis memurları Mehmet Mavideniz’in ağzında jilet olup olmadığını kontrol etti. Polisler jilete rastlamadı.

banner134
Benzer sabıkası olan ve cezaevinden çıktıktan kısa bir süre sonra konu suçları işlediği tespit edilen Mehmet Mavideniz, “dükkan açma” ve “sirkat” suçlarından ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre, Lefkoşa Merkezi Cezaevi'nde hükümsüz tutuklu kalacak.

Sıra yargıda

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Erman Sennaroğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Erman Sennaroğlu, zanlının,13 Kasım 2018’de, saat 06.00’da, Gazimağusa’da, Halil Hamza Yolu üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Ali Cenk Akay’ın yaptığı Zizi Pizza isimli işyerinin doğu istikametine bakan kapalı ancak kilitsiz vaziyetteki kapısını hasar yapmaksızın açıp, konu işyeri içerisine  girdiğini söyledi.

Erman Sennaroğlu, zanlının bahse konu işyeri içerisindeki tezgah üzerinde bulunan, işyeri işletmecisine ait 2 adet cep telefonunu sirkat ettiğini kaydetti.

Şikayet üzerine yaptığı soruşturma sonucu derdest emri gereği zanlıyı Gazimağusa’da tutukladığını ve sirkat edilen telefonları, zanlının gösterdiği bir bet salonunda bulup emare aldığını dile getirdi.

Zanlının 4’ü sirkat olan 40 sabıka kaydı bulunduğuna vurgu yapan tanık polis, serbest kalması halinde benzer suçlar işleyeceğinin aşikar olduğunu beyan etti ve mahkemeden, zanlıyı davaları sonuçlanıncaya değin cezaevine göndermesini talep etti.

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan, zanlı Mehmet Mavideniz’i, ne şart altında olursa olsun, hükümsüz tutuklu olarak 2 ay Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75