1 işçi, 4 işçiyi bıçakla yaraladı

banner37

Narenciye kesim işçisi olan iki aile arasında çıkan kavga olayında tutuklanan 9 kişi yargı huzuruna çıkarıldı

1 işçi, 4 işçiyi bıçakla yaraladı
banner8

ARALARINDA HUSUMET OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR… Güzelyurt’ta, Açık Pazar alanının arka kısmındaki bahçe yolu içerisinde yaşanan kavga olayında zanlı Ömer Sarıdal’ın tasarrufunda bulunan bıçakla, Necati Kutboğan’ı sol bacağından, Ömer Kurtboğan’ı sol uyluk kısmından, Ramazan Kurtboğan’ı sol arka kolundan, Koçali Kurtboğan’ı ise sırtından hafif şekilde yaraladığı belirtildi. Polis, zanlıların arasında daha önceden husumet olup olmadığının araştırılacağını söyledi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Güzelyurt’ta narenciye kesim işçisi olan iki aile arasında çıkan bıçaklı kavga olayında tutuklanan 9 kişi dün sabah Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı, haklarında 2’şer günlük tutukluluk emri verildi.

Ömer Sarıdal (E-24), Abdurrazzak Sarıdal (E-55), Mustafa Sarıdal (E-28) ve Ferhat Sarıdal (E-19), Necati Kurtboğan (E-53), Ömer Kurtboğan (E-25), Ramazan Kurtboğan (E-18), Koçali Kurtboğan (E-25) ve Ali Kurtboğan (E-32) “Kavga”, “Rahatsızlık Uygunsuz Tavır Hareket” suçlarından; zanlı Ömer Sarıdal ise ayrıca “Yaralama”, “Kanunsuz bıçak tasarrufu” suçlarından Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysu Erginel, tanık olarak Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kemal Atikoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kemal Atikoğlu, 22.02.2020 tarihinde saat 17.00 sıralarında Güzelyurt’ta, Açık Pazar alanının arka kısmındaki bahçe yolu içerisinde, zanlılar Ömer Sarıdal, Abdurrazzak Sarıdal, Mustafa Sarıdal, Serhat Sarıdal’ın bir taraf olup, Necati Kurtboğan, Ömer Kurtboğan, Koçali Kurtboğan, Ramazan Kurtboğan ve Ali Kurtboğan ile aralarında çıkan tartışma sonucu birlerinin vücudunun muhtelif yerlerine elleri ile vurmak sureti ile bir kavga ettiklerini anlattı.

4 kişiyi bıçakla yaraladı

Polis memuru Kemal Atikoğlu, zanlı Ömer Sarıdal’ın tasarrufunda bulunan bıçak ile Necati Kutboğan’ı sol bacağından, Ömer Kurtboğan’ı sol uyluk kısmından, Ramazan Kurtboğan’ı sol arka kolundan, Koçali Kurtboğan’ı ise sırtından hafif şekilde yaraladığına vurgu yaptı.

Atikoğlu, zanlıların arasında daha önceden husumet olup olmadığının araştırılması gerektiğini belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 9 zanlının da iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Ömer Sarıdal, “Beş kişinin babama saldırdığını gördüm. Hepsi vuruyordu. Birinin elinde bıçak vardı. Uzaktaydım. Koşup geldim. Yaralanmaları boğuşma anında oldu. Eskiden de bizi tehdit ediyorlardı. İfademde anlattım” dedi.

Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75