banner6

1 kilo Hintkenevirini satacaklardı

banner37

Gazimağusa narkotik polisi, düzenlediği 3 farklı operasyonda, bir kilodan fazla Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirdi, Stanley Akbor ve Danlaten Ejabe isimli Nijerya uyruklu iki kişiyi tutukladı

1 kilo Hintkenevirini satacaklardı
banner151

BİRİ SATTIĞINI KABUL ETTİ… İki zanlıyı dün ayrı ayrı mahkemeye çıkaran polis, evinde paketler halinde yaklaşık 20 gram Hintkeneviri, üzerinde de yaklaşık 10 bin TL nakit para bulduğu Stanley Akbor’un, parayı ismini bilmediği kişilere sattığı uyuşturucudan aldığını itiraf ettiğini belirterek, evinde 1 kilo Hintkeneviri bulunan Danlanten Ejabe’nin ise uyuşturucuyu Ercan Havaalanı’nda bir kişiden teslim aldığını söylediğini kaydetti.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa narkotik polisi, gençleri batağa sürükleyen uyuşturucu madde kullanımının önüne geçebilmek için operasyonlarını sıklaştırdı.

   Polis, bölgedeki 3 eve düzenlediği baskın sonucu, uyuşturucu madde kullanımından elde edinilen 10 bin TL nakit paraya, uyuşturucu tartımında kullanılan üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan 3 adet hassas teraziye ve satışa hazır çok sayıda paket içerisinde toplam 1 kilo 20 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeye el koydu.

   Piyasaya sürülmeden ele geçirilen uyuşturucu maddelerle ilgili suçüstü tutuklanan Nijerya uyruklu Stanley Akbor ve Danlanten Ejabe, dün, ayrı ayrı Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

   Soruşturmasını çok yönlü sürdürdüğünü ifade eden polis, meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı bir kişinin de peşine düştü.

Daha çok iş var

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser meseleyle ilgili olguları aktarması için, polis memuru Osman Üreten’i yeminli şahadete çağırdı.

   Narkotik polisi Osman Üreten, aldıkları ihbar ışığında, 7 Kasım 2020’de, bölgede bulunan 3 farklı eve düzenlediği operasyonlarla ilgili olguları mahkemeye aktardı.

   Osman Üreten, saat 11.15’te alınan ihbar üzerine, Stanley Akbor’u (E-32), “Uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçundan tespit edip tutukladığını belirterek, zanlının kalmakta olduğu iki ayrı eve düzenlediği operasyonla ilgili mahkemeye bilgi verdi.

   Zanlı Akbor’un giydiği kot pantolonun sol ön cebinde, uyuşturucu madde satışından elde edinilen 10 bin TL nakit parayı zapt ettiğini kaydeden Üreten, zanlının tasarrufunda üzerinde uyuşturucu madde tartımında kullanılan ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan beyaz, siyah ve kırmızı renkte hassas teraziyi bularak el koyduğunu anlattı.

   Osman Üreten, ayrıca, zanlının elinde tutuğu gözlük kılıfı içerisinde üzeri jelatinli 4 ayrı kağıda sarılı 5 gram, yatak odasındaki çalışma masası üzerinde 1 adet kağıt parçası içerisinde 1 gram, elbise dolabının alt çekmecesinde ise pembe poşet içerisinde 8 ayrı jelatinli kağıt parçası içerisinde ise 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi ve 3 adet jelatini bularak emare zapt ettiğini kaydetti.

   Zanlının kaldığı diğer evdeki yatak odasındaki çalışma masasında ise, kağıt parçası içerisinde 4 gram uyuşturucu madde ele geçirdiğini kaydeden tanık polis, gönüllü ifade veren zanlının, tasarrufundaki 10 bin TL’nin, ismini bilmediği kişilere sattığı uyuşturucu madde karşılığında temin ettiği itirafına vurgu yaptı.

Ercan Havalimanı’ndan almış

   Tanık polis, saat 15.00 sıralarında Gazimağusa’da Danlanten Ejabe’nin (E-28) kalmakta olduğu ikametgaha da baskın düzenlediğini kaydetti ve olguları mahkemeye aktardı.

   Osman Üreten zanlının, “Uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti ve gönüllü ifade vererek, yaklaşık 3 hafta önce Ercan Havaalanı’nda bir kişiden aldığını itiraf ettiği 1 kilo ağırlığındaki Hintkeneviri türü maddeyi, elbise dolabı içerisindeki bordo valiz içerisindeki koli bandına sarılı 3 ayrı kağıt içerisinde bulup emare aldığını anlattı.

   Uyuşturucu olduğuna inandığı maddeleri Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan kağıt ve naylon poşetleri parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini ifade ettikten sonra, mahkemeden her ikizanlı aleyhine ayrı ayrı yürüttüğü tahkikatını salimen neticelendirebilmek için süre talep etti.

   Tanık polisi, meseleye bağlantısı olduğuna inandığı bir kişiyi de aradığını kaydetti.

   Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için her iki zanlının da 3’er gün tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110