banner6

1 litre kola çaldı, ama 33 benzer sabıkası var

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, aldığı cezalara karşın uslanmayarak suç işlemeye devam eden Recep Gergin’i 6 ay hapse mahkum etti

1 litre kola çaldı, ama  33 benzer sabıkası var
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, aldığı cezalara karşın bir türlü uslanmayan ve sistematik bir şekilde suç işleyen Recep Gergin’i, açtığı evden 1 litre kola sirkat etmekten suçlu bulup 6 ay hapse mahkum etti.

   Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı, üye yargıç Hazan Aksun açıkladı.

   Yargıç Hazan Aksun, 30 Haziran 2020’de, şikayet üzerine incelenen kamera kayıtları sonucu tespit edilip geceleyin ev açma, sirkat ve mülke tecavüz suçlarından tutuklanan Recep Gergin’i, aleyhine getirilen davalarda suçlu bulup mahkum ettiklerini söyledi.

   Hazan Aksun, hiç kimsenin sebebi ne olursa olsun, bir başkasının evine izinsiz girmeye ve alın teriyle aldığı eşyaları sirkat etmeye hak ve yetkisi olmadığına vurgu yaptıktan sonra konu suçların ülkedeki yaygınlığına ve ciddiyetine dikkat çekti.

   Konu suçların ülkede tedirginlik yarattığına vurgu yapan Hazan Aksun, konu suçlar için yasanın ciddi hapislik cezaları öngördüğüne değindi ve benzeri 33 sabıkası olan sanığın aldığı cezalara karşın uslanmayıp, halen suç işlemeye devam ettiğine vurgu yaptı.

   Sanığın sirkat suçunu alışkanlık haline getirdiğini kaydeden üye yargıç, uslanmaz sanığa verilebilecek en uygun ve adil cezanın hapislik olduğunu dile getirdi.

   Yargıç, sanığı işlediği suçlardan 6 ay hapse mahkum etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104