1 milyon 34 bin TL'yi çalmaktan yargılanacak!

banner37

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Num Elektrik ve Elektronik Sanayi isimli işyerinde, muhasebe ve finans işleri sorumlusu olan ve 3 yıllık süreçte şirketten milyonluk hırsızlık yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Tayfun Güler, teminatla serbest kaldı.

1 milyon 34 bin TL'yi çalmaktan yargılanacak!
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Num Elektrik Elektronik Sanayi Tic. Aş. isimli işyerinin muhasebe ve finans işleri sorumlusu olan ve 3 yıllık süreçte şirket adına tahsil edilen 1 milyon 34 bin TL’yi çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Tayfun Güler, 20 bin TL nakdi teminat, iki kefilin 60’şar bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanacak.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan Tayfun Güler, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Osman Çavuş’u dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Çavuş, 2014 yılı Eylül ile Mayıs 2017 tarihleri arasında, Num Elektrik ve Elektronik Sanayi Tic. Aş. isimli işyerinde, muhasebe ve finans işleri sorumlusu olan zanlı Tayfun Güler’in, KKTC Turkcell’den şirket adına tahsil edilen faturaları iptal edip, 1 milyon 34 bin TL’yi sirkat etmekten methaldar olduğunu kaydetti.

Osman Çavuş, tahkikatın tamamlandığını belirtip, zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakdi teminat yatırması,  iki kefilin 60’şar bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75