banner6

10-12 kişi daha aranıyor

banner37

Gazimağusa’da Ali Elmas’ı darp edip serçe parmağının kırılmasına neden oldukları iddia edilen, Ömer Naci Karakaş’ın ardından amcası Sadullah Karakaş ve abisi Serdar Karakaş da tutuklandı.

10-12 kişi daha aranıyor
banner151

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Ali Elmas’ı darp edip serçe parmağının kırılmasına neden olan Ömer Naci Karakaş’ın ardından, amca Sadullah Karakaş ve ağabey Serdar Karakaş da tutuklandı. Polis mesele ile ilgili 10-12 kişinin daha arandığını açıkladı.

Mahkeme huzuruna çıkarılan Sadullah Karakaş ve Serdar Karakaş aleyhine birer günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Löğmen Yücetürk’ü tanık olarak dinletti.

Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlı Sadullah Karakaş ve Serdar Karakaş’ın “Vahim Zarar”, “Kanunsuz Topluluk”, ”Ciddi Darp” ve “Tecavüzkâr Alet Taşıma” suçlarına methaldar olduğunu söyledi.

Polis memuru, 19 Mayıs tarihinde Salamis Yolu üzerinde Ali Elmas’ın, annesine küfür ettiği gerekçesiyle Ömer Naci Karakaş’ın yüzüne bir tokat atarak darp ettiğini hatırlattı.

Tanık polis, 20 Mayıs 2017 tarihinde Ömer Naci Karakaş’ın amcası Sadullah Karakaş, abisi Serdar Karakaş ve yanlarındaki isimleri tespit edilemeyen 10-12 kişiyle birlikte tahta sopalarla Ali Elmas’ı ciddi şekilde darp ederek, sağ el serçe parmağının kırılmasına neden olduklarını kaydetti.

Ömer Naci Karakaş’ın Ercan Devlet Havalimanı’ndan çıkış yapacağı sırada tespit edildiğini anlatan tahkikat memuru, zanlılar Sadullah Karakaş ve Serdar Karakaş’ın da 21 Mayıs 2017 tarihinde polise gelerek teslim olduklarını dile getirdi.

Löğmen Yücetürk, kamera görüntülerinde bu iki zanlının da görüntülendiğini, zanlı 1 Sadullah Karakaş’ın olay yerine gittiğini kabul ettiğini, müştekiyi ittiğini ve olay yerinde tahta sopalar gördüğünü beyan ettiğini ifade etti.

Yücetürk, zanlı 2 Serdar Karakaş’ın ise olay yerine gittiğini, sopa görmediğini ve kendisinin olaya karışmadığını söylediğini açıkladı.

Mesele ile ilgili aranan şahıslar olduğunu ve aranan emare olduğunu belirten Yücetürk, mahkemeden zanlıların üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Serhan Bundak, talep edilen süreyi 1 gün ile sınırlandırdı.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların birer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 10:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104