10 bin TL’lik teminat ödedi

banner37

Lefkoşa’da kaldığı yurt odasında iki buçuk gram uyuşturucu madde bulunan M.A.A., teminatla serbest bırakıldı

banner87
10 bin TL’lik teminat ödedi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da kaldığı yurt odasında iki buçuk gram uyuşturucu madde bulunan 33 yaşındaki M.A.A., teminatla serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 15.11.2019 tarihinde üniversite kampusu içinde yurt odasında güvenlik görevlileri tarafından yapılan rutin kontrolde metal tütün kutusu içinde iki gram 515 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğuna vurgu yaptı.

Polis memuru Ozan Özder, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, üniversite öğrencisi olan zanlının davalarında hazır bulunması için uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108