10 defada 22 akü çaldı

banner37

Önceden çalıştığı işyerine giren Bilal Balcı, akü hırsızlığı yaptığı gerekçesiyle tutuklandı

10 defada 22 akü çaldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Önceden çalıştığı işyerine 10 farklı tarihte giren Bilal Balcı, 22 adet aküyü çaldığı gerekçesiyle tutuklandı. Aküleri satın aldıkları için tutuklanan Mehmet Şahin ve Metin Parıldar isimli iki hurdacı, akülerin çalıntı olduğunu bilmeden satın aldıklarını iddia etti.

Zanlı Bilal Balcı “Sirkat”, aküleri satın alan Mehmet Şahin ve Metin Parıldar ise “Hırsızlık mal kabulü” suçlamasıyla tutuklanıp, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Kanteper’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kanteper, 23 Eylül’de saat 05.00’te Haspolat Sanayi Bölgesi’nde sakin Bilal Balcı’nın önceden çalıştığı, Üzeyir Altuntaş’a ait Atağ Akü Sanayi isimli işyerinin güney cephesinde bulunan çinko ve telleri hasar yapmaksızın fabrika alanı içerisine girip, muhtelif marka ve güçteki hurda durumundaki aküyü sirkat ettiğini belirtti.

Polis memuru Mehmet Kantper, akülerin aynı gün belirlendiğini ve zanlının sorgusunda 8 ile 23 Eylül tarihileri arasında toplam 10 kez muhtelif marka ve güçteki aküleri aynı şekilde sirkat edip, kiraladığı kiralık araca yükleyip, Haspolat’ta sakin Mehmet Şahin ve Metin Parıldar’a sattığının tespit edildiğini kaydetti.

banner134
Kanteper, olayla ilgili kiralık araç ve Bilal Balcı’nın söz konusu akülerin satışından elde ettiği ve tasarrufunda tespit edilen bin 100 TL nakit paranın emare alındığını söyledi.

Tahkikatın devam ettiğini belirten Kanteper, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

“Çalıntı olduğunu bilmiyorlardı”

Mahkemede söz alan zanlı Bilal Balcı, “Aküleri çaldım. İşsiz kalınca yaptım. Mehmet Şahin ve Metin Parıldar’ın çalıntı olduğundan haberi yoktu” dedi.

Zanlı Metin Parıldar, “Çalıntı olduğundan haberim yoktu” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75