10 gram uyuşturucu için bin TL ödendiğini itiraf etti

banner37

Kaldığı otel odasında uyuşturucu bulunan Uğur Ersan Topçu’nun tutukluluğu uzatıldı, meseleyle bağlantısı olmadığı anlaşılan Figen Ünalmış ile Kıvanç Cömert serbest kaldı

banner87
10 gram uyuşturucu için  bin TL ödendiğini itiraf etti
banner90
banner99

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekibinin, Gazimağusa’da bir otelin odasında yaptığı arama sonucu uyuşturucu maddeyle yakalanan Uğur Ersan Topçu, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

   Polis, zanlının 10 gr ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucuyu Gazimağusa’da tanımadığı bir şahıstan 1000 TL karşılığında aldığına dair gönüllü ifade vermek suretiyle suçunu itiraf ettiğini söyledi.

   Polis, meseleyle ilgili tutuklu bulunan zanlılar Figen Ünalmış ve Kıvanç Cömert’in olayla bağlantısı olmadığının tespiti üzerine serbest bırakıldığını kaydetti.

   Emare uyuşturucu maddelerin analiz için Devlet Kimya Laboratuvarına, materyallerin de parmak izi incelemesine gönderileceğini ifade eden polis, bu konuda henüz kendilerine rapor ulaşmadığını söyledi. Gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin devam etmekte olduğuna değinen polis, tahkikatını salimen devam ettirebilmek maksadıyla zanlı aleyhine 3 gün ek tutukluluk verilmesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75