'10 milyon sterlinlik miras' kavgası

banner37

74 yaşındaki Ahmet Bayraktar ile 75 yaşındaki Mehmet Ormancıoğlu, 2017 yılında vefat eden H. C. L.’nin adına sahte vasiyetname hazırlayarak mahkemeye sundukları iddiasıyla tutuklandı

'10 milyon sterlinlik miras' kavgası
banner87

Ahmet VAMIK

Girne’de, iddiaya göre; 10 milyon sterlinlik mal varlığı bulunan ve 2017 yılında hayatını kaybeden H. C. L. adına hazırlayıp imzaladıkları sahte vasiyetnameyi 2017 yılı Haziran ayında mahkemeye sundukları ortaya çıkan 74 yaşındaki Ahmet Bayraktar ile 75 yaşındaki Mehmet Ormancıoğlu, merhum H. C. L.’nin oğlunun şikayeti üzerine tutuklandı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılan Bayraktar ve Ormancıoğlu, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Serhat Özcü’yü tanık olarak dinletti.

Zanlılar Ahmet Bayraktar ile Mehmet Ormancıoğlu’nun 2017 yılı Haziran ayı içerisinde Girne’de meydana gelen “Evrak Sahteleme”, “Sahte Evrağı Tedavüle Sürme” ve “Başkasının Kimliğine Bürünme” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Serhat Özcü, meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın halen devam etmesine rağmen, soruşturmanın zanlıların etki edebilecekleri kısmının tamamlandığını ifade ederek KKTC vatandaşı olan zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminatla serbest kaldılar

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1’er kez ispat-ı vücut yapmaları, KKTC vatandaşı birer kişinin lehlerinde 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve 3’er bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER