banner6

10 TL'lik sigara yüzünden bacaklarına bıçak sapladı!

banner37

İki otel çalışanı arasında, kumarhaneye gelen müşterinin unuttuğu bir paket sigara nedeniyle başlayan kavga kanlı bitti

10 TL'lik sigara yüzünden bacaklarına bıçak sapladı!
banner150

banner150 banner150

Emine UYSAL

Lapta’da son günlerin en akıl almaz kriminal olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bir otelde çalışan 20’li yaşlarda iki genç, kumarhanede müşterinin unuttuğu bir paket sigara yüzünden kavga etti.

Kavga neticesinde, 20 yaşındaki Hanefi İmren, iş arkadaşı Halil İbrahim Yanardağ’ı tasarrufundaki bıçağı sağ ve sol bacağına saplayarak yaraladı.

Dün sabaha karşı yaşanan bıçaklama olayının hemen ardından otostop çekerek, Ercan Havaalanı’na giden Hanefi İmren, ülkeden kaçmayı başaramadı. Polis tarafından yakalandı.

“Yaralama” ve “Kanunsuz bıçak tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı Hanefi İmren, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Doğa Tokay, tanık olarak Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan Polis Memuru Mustafa Güneş’i dinletti.

Bıçağı sağ ve sol bacağına sapladı

Mahkemede yeminli şahadet veren Güneş, 25 Mart’ta 01.45’te Simena Otel’in ön bahçesinde aralarında çıkan kavga neticesinde zanlı Hanefi İmren’in tasarrufundaki bıçağı, iş arkadaşı Halil İbrahim Yanardağ’ı sağ ve sol bacağına birer kez sokarak, yaraladığını anlattı.

Güneş, yaralının 112 Acil Servis Ambulansı ile Girne Akçiçek Devlet Hastanesi’nde Cerrahi Servisi’nde müşahede altına alındığını belirtti.

Polis Memuru Mustafa Güneş, zanlının aynı gün Ercan Havaalanı’nda tespit edildiğini ve gönüllü ifade vererek, suçunu kabul ettiğini kaydetti.

Güneş, zanlının olayın hemen akabinde saat 04.30’da havaalanında yakalandığına değinip, ilk izahatında otostop çekerek havaalanına gittiğini söylediğini ancak çok kısa sürede havaalanına gitmesinin şüphe yarattığını ve kaçmasında yardımcı olduğuna inanılan suç ortağı olup olmadığının araştırılması gerektiğini belirtti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini söyleyen Güneş, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı: Olayı abarttık

Mahkemede söz alan zanlı Hanefi İmren, “Yaptığım bu olay için pişmanım. Olayı kendi aramızda abarttık. Pişmanım” dedi.

Savcı: Ciddi ve vahim bir suç

Savcı Doğa Tokay, suçun ciddi ve vahim olduğuna değinip, alınması gereken tanık ifadeleri ve suç ortağı olduğuna inanılan kişilerin arandığına vurgu yaptı.

Tokay, olayın aydınlatılabilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mesutoğlu: Bu suç türleri günden güne artıyor

Yargıç Mesut Mesutoğlu, suçun ciddiyet ve vahametine işaret etti. Mesutoğlu, “Yaralama, suçu kamuda endişe yaratan ve günden güne önlenemez şekilde yaygınlaşan ciddi suç türlerindendir” dedi.

Yargıç Mesutoğlu, zanlının suçla bağlantısı olabileceğine vurgu yapıp, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104