100 gram uyuşturucuyla geldi, 2 yıl hapse mahkum oldu

banner37

Türkiye’den KKTC’ye hintkeneviri ithal eden Ali Ayhan, suçlu bulundu

banner87
100 gram uyuşturucuyla geldi, 2 yıl hapse mahkum oldu
banner8

“HALK, CİDDİ BOYUTTA TEDİRGİN”…   Kıdemli Yargıç Şerife Katip, uyuşturucu suçlarının halkı çok ciddi boyutta tedirgin eder boyuta ulaştığına dikkat çekerek, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususları değerlendirdiklerini ve oybirliğiyle sanığı 2 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan ülkemize 28 Aralık 2018 tarihinde 100 gram hintkeneviri ithal eden Ali Ayhan, iki yıl hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Hintkeneviri İthal ve Tasarruf” suçlamalarıyla itham edilen Ali Ayhan, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanığın avukatı hazır bulundu.

   Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Katip, sanığın işlediği uyuşturucu madde ithal etme suçunun çok ciddi, vahim ve uzun süreli hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı.

   Uyuşturucu suçlarının toplumda ciddi huzursuzluk yarattığına dikkat çeken Katip, uyuşturucunun toplumda özellikle de gençler arasında yaygınlığına işaret etti.

“Halk ciddi boyutta tedirgin”

Şerife Katip, uyuşturucu suçlarının halkı çok ciddi boyutta tedirgin eder boyuta ulaştığına dikkat çekti.

   Bu tür yaygın suçlara karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yapan Katip, sanığın külliyetli miktarda uyuşturucu ithal etmesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, sanığa oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108