10'ar bin TL, nakdi teminata bağlandılar

banner37

Gazimağusa’da, kendisini tutuklayan kadın polis memuru Cansel Mimar’a küfredip, tekme atan İranlı Shahrzad Arabi ile Arabi’yi tutuklamaya gelen polislere engel olmaya çalışan sevgilisi P. M. M., yargıç önüne çıkarıldı

10'ar bin TL, nakdi teminata bağlandılar

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, önceki sabah, İranlı iki öğrenci, görevi başındaki polis memurlarına küfredip saldırıda bulundu. İranlı öğrenciler, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Kural tanımaz iki genç, dün, “polisi darp”, “polisi görevden men etmek, “rahatsızlık”, “ithale-i lisan”, “uygunsuz tavır ve hakaret” suçlarından, yargılanmak üzere yargıç huzuruna çıkarıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda gerçekleşen dünkü duruşmada, gençleri savunan Avukat Ahmet Demirel, meseleyle ilgili suçlamaları kabul edeceklerini beyan ettikten sonra, davanın bir başka güne bırakılmasını talep etti.

Huzurundaki beyanları değerlendiren yargıç, gençleri, yargılanacakları 12 Aralık 2018’e kadar 10’ar bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

Yargıç ayrıca, bu sürede, gençlerin yurt dışına çıkışını yasakladı ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Olay nasıl oldu?

İranlı 20 yaşındaki kadın öğrenci Shahrzad Arabi, Gazimağusa’da, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde, saat 11.20’de, MAGEM karşısındaki otobüs durağı önünde, kendisini bir gün önce tutuklayan polis memuru Cansel Mimar’a, uygunsuz tavır ve harekette bulunup küfür etti.

Kadın polis memuruna, sol el parmağını gösterip küfür eden Shahrzad Arabi, kendisini tutuklamaya çalışan Cansel Mimar’a, bu kez tekme vurup, polisi görevi başında darp etti.

Daha sonra Shahrzad’ın erkek arkadaşı P. M. M. (18) ise, polislere küfür edip, Cansel Mimar ve ona yardım için gelen CÖŞ’te görevli Uğur Yaşasın ile Engin Yıldız’ın ellerini tutup çekmek suretiyle görevlerini yapmalarına engel oldu.

Tutuklanan gençlere, polis müdürlüğünde, aleyhindeki suçlamalarla ilgili dava okundu. Gençlerin, suçlamaları kabul edeceği bildirildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER