banner6

11 kaçak göçmen aranıyor

banner37

Lefkoşa’da polis tarafından şüpheli görülerek sorgulanan  ve adaya 11 kişiyle birlikte Girne’deki bir kıyıdan girdiklerini itiraf eden 21 yaşındaki Suriyeli A.H.E.A.’nın tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı

11 kaçak göçmen aranıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü binası önünde polis tarafından şüpheli görülerek sorgulanan ve adaya 11 kaçak göçmenle birlikte Girne’den bir kıyıdan girdiklerini itiraf eden 21 yaşındaki Suriyeli A.H.E.A.’nın tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

“Onaylanmamış bir limandan KKTC’ye giriş yapmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti. Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, 13.11.2021 tarihinde saat 13.00 raddelerinde Lefkoşa’da Polis Genel Müdürlüğü binası önünde şüpheli vaziyette bulunan Suriye uyruklu A.H.E.A.’dan yapılan soruşturmada, 11.11.2021 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Girne’de onaylanmamış bir liman olan ve henüz tespit edilemeyen bir yerden KKTC’ye yasa dışı giriş yaptığını belirttiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Emrah Turgal,zanlının aynı gün mesele ile ilgili olarak Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Turgal, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ve KKTC’ye Mersin’den bir yat ile 11 kişi ile birlikte geldiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine vurgu yapan Turgal, aranmakta olan şahıslar da olduğunu belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104