banner6

“11 yaşında çocuk” eniştesi tarafından taciz edildi 

banner37

Bugün 15 yaşında olan kız çocuğu, rehber öğretmenine 11 yaşındayken teyzesinin kocası olan 47 yaşındaki K.I. tarafından cinsel saldırıya uğradığını anlattı. Aile, polise şikayette bulundu

“11 yaşında çocuk” eniştesi tarafından taciz edildi 
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

Bugün 15 yaşında olan kız çocuğunun, öğrenim gördüğü okulda, rehber öğretmenine teyzesinin kocası olan 47 yaşındaki K.I’nın cinsel saldırısına uğradığını anlattı.

Çocuğun ailesinin cinsel saldırıyı öğrenmesiyle infial yaratan olay polise yansıdı.

“Çocuğun Cinsel İstismarı ve Cinsel Saldırı” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı K.I, dün sabah tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Gözde Uğraşın, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Turgay Ok’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ok, 22.10.2021 tarihinde saat 10.30’da Lefkoşa Adli Şube’ye müştekinin annesi ve sosyal hizmet görevlisiyle gittiğini, 2017 yılında Lefkoşa'da teyzesi M.I.’nın ikametgahında misafir olarak bulunduğu sırada teyzesinin kocası zanlı K.I.'nın göğüslerini elleri ile okşamak ve dudaklarından öptüğünü bildirip bu hususla ilgili şikayette bulunduğuna vurgu yaptı.
Polis memuru Turgay Ok, aynı gün mesele ile ilgili tahkikata başlandığını ve müştekinin kendisine yapılan cinsel saldırı ile ilgili olarak 2019 yılında öğrenim gördüğü okuldaki rehber öğretmenine olayı anlattığı ve bu hususla ilgili dosyasına kayıt düşüldüğünün öğrenildiğini mahkemeye aktardı.

Ok, yine ayni gün yapılan soruşturmada halen öğrenim gördüğü okuldaki yeni rehber öğretmenine de 04.10.2021 tarihinde yaşanan olayla ilgili bilgi verdiğinin tespit edildiğini ve bunun üzerine soruşturmanın genişletildiğini kaydetti.

Ok, yine ayni gün zanlının aleyhine Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilerek tutuklandığını ve meselenin tahkikatına henüz yeni başlandığını anlattı.

Meselede 4 ifadenin temin edildiğini ve bu alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin devam ettiğini belirten Ok, bu aşamada zanlının serbest kalması halinde ifadesi alınması gereken tanıklara etki edebileceğinden tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Şevket Gazi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104