11 yıl hapis kararı onandı

banner37

1 kilo 618 gram bonzai ile yakalanan ve 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Kader Felek’in istinaf talebi reddedildi

banner87
11 yıl hapis kararı onandı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Girne’de 1 kilo 618 gram bonzai ile yakalanan ve 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Kader Felek’in istinaf talebi reddedildi.

Yargıtay Ceza mahkemesi dün karara bağladığı davada, alt mahkemenin yaptığı tüm bulgulara değinip,  mahkumiyet kararında da ceza kararında da hata yapmadığına bulgu yaparak, Kader Felek’in istinaf talebini reddettiklerini açıkladı.

Kader Felek, 1 Nisan 2016’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu sonucunda Yavuz Çıkarma Plajı’nın karşısındaki ormanlık alana sakladığı tasarrufundaki 1 kilo 618 gram 800 miligram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde ile birlikte yakalanmıştı.

Uyuşturucunun türü, külliyetli miktarda oluşu, sanığın benzeri sabıkası olmasının yanı sıra, uyuşturucu suçlarının ciddiyet ve vahametini dikkate alan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, 27 Ocak 2017 tarihinde Felek’e 11 yıl hapis cezası vermişti.

Felek, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin mahkumiyet kararı ve 11 yıllık hapis cezası kararının bozulması talebiyle istinaf dosyalamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75