banner6

11 yıl sonra geldi

banner37

On bir yıl önce, çalıştığı işyerinde satıştan elde ettiği bin 538 TL’yi işyeri yetkilisine teslim etmeyen ve Türkiye’ye kaçan Ali Düzen, önceki gün KKTC’ye giriş yaparken polislere yakalandı. Mahkemeye çıkarılan Ali Düzen, yargılanacağı güne kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

11 yıl sonra geldi
banner99

Sedef BOŞNAK

2006 yılında çalıştığı işyerinde satıştan elde ettiği bin 538 TL’yi işyeri yetkilisine teslim etmeyip kaçtığı Türkiye’den dönüşte, Ercan Devlet Havalimanı’ndaki polislere yakalanan Ali Düzen tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Çocuğum hastaydı, gitmek zorundaydım” diyen Ali Düzen, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzuruna çıkarıldı.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Tukay Alper’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Tukay Alper, zanlının, 2006 yılında, çalıştığı işyeri için sattığı ürünlerden elde ettiği bin 538 TL’yi işyeri yetkilisine teslim etmeyip sirkat ettiğini söyledi.

Zanlının, 3 Ocak 2006 tarihinden beridir arandığına dikkat çeken tanık polis, zanlıyı Ercan Devlet Havalimanı’ndan ülkeye giriş yaptığı sırada tespit edip tutukladıklarını belirtti ve suçlarını kabul eden zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatı tamamladığını söyleyerek, ülkede yasal bağı olmayan zanlının cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hacımulla, müstahdem tarafından sirkat suçunun Ağır Ceza

Mahkemelerinin yetkisinde olan ağır ve ciddi suçlar olduğuna değindi ve ülkede yasal bağı olmayan zanlıyı, davaları görüşülürken mahkemede hazır olmasını sağlamak maksadıyla, her ne şart altında olursa olsun bir ayı geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderdi.

 

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 12:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104