banner6

12 aküden 4'ü bulundu

banner37

Lefkoşa ve çevresinde seri şekilde birçok araçtan akü çaldığına inanılan Volkan Karadağ’ın, tutukluluk süresi uzatıldı

12 aküden 4'ü bulundu
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa ve çevresinde seri şekilde birçok araçtan akü çaldığına inanılan Volkan Karadağ’ın, tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Zanlı Volkan Karadağ, Lefkoşa’da 10, Haspolat’ta ise 2 ayrı araçtan akü sirkat ettiğini itiraf etmişti.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Namık Özkan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özkan, zanlı Volkan Karadağ’ın 21-22 Kasım tarihlerinde 23.30-07.00 saatleri arasında Mehmet Soğancı, Kerim Altınkaya, Uğurel Mozaik ve Kemal Sergen’e ait araçlardan akülerini yerinden söküp sirkat ettiğini belirtti.

Polis memuru Namık Özkan, sirkat edilen akülerin ve zanlının aküleri sirkat ettiği sırada kullanmakta olduğu salon aracın belirlenerek, emare zapt edildiğini kaydetti.

Zanlı Volkan Karadağ’ın sirkat ettiği aküleri Haspolat’ta bir işyerine satıp, sahtekarlıkla para temin ettiğini belirtti.

Özkan, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve Lefkoşa’da 10, Haspolat’ta 2 ayrı araçtan akü sirkat ettiğini itiraf ettiğini söyledi.

Zanlının sirkat ettiği 4 akünün bulunarak emare alındığını, ancak tahkikatın devam ettiğini belirten Özkan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 10:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104