banner6

12 ayrı araçtan akü çaldığını itiraf etti

banner37

Lefkoşa ve çevresinde seri şekilde birçok araçtan akü sirkat ettiğine inanılan bir şüpheli, çalıntı üç aküyle yakalandı.

12 ayrı araçtan akü  çaldığını itiraf etti
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa ve çevresinde birçok araçtan akü sirkat ettiğine inanılan bir şüpheli, çalıntı üç aküyle yakalandı.

Zanlı Volkan Karadağ, Lefkoşa’da 10, Haspolat’ta ise 2 ayrı araçtan akü sirkat ettiğini itiraf etti.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Namık Özkan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özkan, zanlı Volkan Karadağ’ın 21-22 Kasım tarihlerinde 23.30-07.00

saatleri arasında Ali Gezmen’in sorumluluğunda bulunan Kaskon Şirketi’ne ait Minareliköy Mehmet Eray Sokak üzerinde park halinde bulunan NV 697 plakalı kamyonun iki adet Çelik marka, 150 amper aküsünü yerinden söküp, sirkat ettikten sonra, Değirmenlik’te sakin Mehmet Soğancı’ya ait Matyat Şehitler Sokak üzerinde park halinde bulunan GE 045 plakalı kamyonun bir adet 90 amper Çelik marka aküsü ile bir adet 105 amper İnci marka aküsünü yerinden söküp sirkat ettiğini belirtti.

Polis memuru Namık Özkan, sirkat edilen akülerin ve zanlının aküleri sirkat ettiği sırada kullanmakta olduğu salon aracın belirlenerek, emare zapt edildiğini kaydetti.

Özkan, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve Lefkoşa’da 10, Haspolat’ta 2 ayrı araçtan akü sirkat ettiğini itiraf ettiğini söyledi.

Zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağını belirten Özkan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Volkan Karadağ, “Çok pişmanım” dedi. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 08:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104