12 yıl boyunca ‘elektrik’ çaldı 18 ay hapse mahkûm oldu

banner37

İşlettiği büfe ile evinin elektrik sayacına düzenek kurdurup, 12 yıl boyunca toplam 133 bin 694 TL elektrik akımı çalan Aşkın Arslan, suçlu bulundu

12 yıl boyunca ‘elektrik’ çaldı 18 ay hapse mahkûm oldu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da işlettiği büfe ile evinin elektrik sayacına düzenek kurdurup, 12 yıl boyunca toplam 133 bin 694 TL elektrik akımı çalan Aşkın Arslan, 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.
   Kararı açıklayan Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen tüm davalardan suçlu bulup mahkûm ettiğini açıkladı. Sağer, sanığın işlediği suçun 5 yıla kadar hapis cezası öngören yüz kızartıcı suçlardan olduğuna vurgu yaptı.
   Yargıç Temay Sağer, sanığın Elektrik Kurumu’nu 2006 ile 2018 tarihleri arasında bu kadar uzun süre 133 bin 694 TL zarara uğratmasını sanığın aleyhine değerlendirdiğine vurgu yaptı.

banner134
   Sağer, bu tür suçları işleyen ve işleme eğilimde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.
   Sağer, sanığın KIB-TEK’i uğrattığı zararı 5 yıllık süreçte ödeyecek olmasını kısıtlı bir şekilde lehine değerlendirdiğini kaydetti.
   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususları değerlendiren Sağer, sanığa 18 ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75