120 gram eroine 6 yıl hapis

banner37

Ülkemize 120 gram eroin ithal ettiği belirlenen Cemil Cankat, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul etmediği davalardan suçlu bulundu

banner87
120 gram eroine 6 yıl hapis
banner90
banner99

7 YIL SONRA YAKALANDI… Ülkeye eroin ithali suçundan yakalandıktan sonra 2010 yılının eylül ayında yurt dışına kaçan ve 2017’de yasal olmayan yollardan yeniden ülkeye geldikten sonra yakalanan Cemil Cankat, aleyhindeki suçlamaları kabul etmemişti. Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi dün Cankat’ı aleyhindeki tüm davalardan suçlu buldu ve 6 yıl hapse mahkum etti.

Emine UYSAL ÇALUDA
 

Ülkemize 120 gram eroin ithal ettiği belirlenen Cemil Cankat, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul etmediği davalardan suçlu bulundu ve 6 yıl hapis cezası aldı.

2010 yılı Eylül ayında yurtdışına kaçan Cemil Cankat’ın suç ortağı yargılanıp, mahkum olmuştu. 2017 yılında yasal olmayan yolla KKTC’ye giriş yapan Cankat, polis tarafından yakalanmıştı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde eroin ithal ve tasarrufu” suçuyla itham edilen sanık Cankat, suçlamaları reddetmişti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmalar sonucunda Cankat, suçlu bulundu.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın ceza kararı dün açıklandı. Dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin ve sanığın avukatı hazır bulundu.
   Dava kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanığın işlediği uyuşturucu suçlarına çok uzun süreli hapis cezası öngören ciddi, vahim ve yaygınlaşan suçlardan olduğuna dikkat çekti.

Yargıç Umut İnan, uyuşturucu suçlarının toplum sağlık düzenini bozduğuna ve diğer suçlara basamak oluşturduğuna vurgu yaptı.

Uyuşturucu suçlarının toplumda endişe ve huzursuzluk yarattığına değinen İnan, uyuşturucu suçlarının hızlı bir şekilde artış gösteren suç türlerinden olduğuna dikkat çekti. İnan, bu tür suçlara caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.
   İnan, sanığın şahsı kullanım miktarının çok üzerinde 120 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu maddeyi ithal ve tasarruf etmesini aleyhlerine değerlendirdiklerine vurgu yaptı.
   Yargıç İnan, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek oybirliği ile 6 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75