13 gram hintkeneviri, 3 gram kokain bulundu

banner37

Narkotik Polisi aldığı ihbar üzerine, Girne’de bir marketin park yerindeki araca operasyon gerçekleştirdi

13 gram hintkeneviri, 3 gram kokain bulundu
banner8

Elmas TOKAY

banner134

Girne’de bir marketin park yerinde uyuşturucu alışverişi yapılacağı bilgisi alan Narkotik Polis’i, 19 yaşındaki Yusuf Mert Altıncık’ın kullanımındaki MV 351Z plakalı kiralık araca operasyon düzenledi. Polis, araç sürücüsü Altıncık’ın üzerinde arana yaptı ve naylon poşet parçalarına sarılı 5 gram hintkeneviri buldu. Kiralık aracın içinde de arama yapan polis ekipleri, şeffaf renk streç naylona sarılı 4 ayrı beyaz renk naylon paket içerisinde toplam 8 gram hintkeneviri ve 3 gram kokain ele geçirildi. 3 zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Ekipler Altıncık’ı tutuklarken, aynı araçta yolcu olarak bulunan 21 yaşındaki Barış Kerem Aydoğdu’nun üzerinde de arama yaptı ve 1 gram hintkeneviri ele geçirildi. Altıncık ve Aydoğdu, suçüstü gereği tutuklanırken, yapılan sorgulamada söz konusu uyuşturucu maddeleri 27 yaşındaki Gökhan Başdemir’den satmak için aldıklarını itiraf etmeleri üzerine Başdemir de tespit edilerek tutuklandı.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına hazır bulunan Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi tanık olarak dinletti. Soruşturmanın yeni başladığını kaydeden Dümenci, zanlıların suçlarını itiraf ettiklerini söyledi. Dümenci bu aşamada zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu da, sunulan şahadeti dikkate alarak talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75