130 TL için ailesinin yanına dönemiyor

banner37

Lemar Süpermarket’ten 130 TL değerinde bir adet alkollü içki sirkat etmekten tutuklanan Kıbrıslı Rum Anastasia Kourtella teminat karşılığında serbest bırakılırken, KKTC dışına çıkmaktan da men edildi

130 TL için ailesinin yanına dönemiyor
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa’da Lemar Süpermarket’ten 130 TL değerinde bir adet 70’lik Chivas Regal marka içkiyi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan Kıbrıslı Rum Anastasia Kourtella’nın aleyhinde yürütülen soruşturma tamamlandı.

Polis, “sirkat” suçlamasıyla tutukladığı Kıbrıslı Rum zanlıyı, dün teminat maksadıyla yeniden mahkeme huzuruna çıkardı.

Mahkemede tercüman aracılığıyla konuşan zanlı Kourtella, “Neden yaptığımı bilmiyorum. Muhterem mahkemeden özür diliyorum” dedi.

Kıbrıslı Rum zanlı Anastasia Kourtella, mahkeme tarafından teminatla serbest bırakılmasına rağmen KKTC dışına çıkmaktan men edilmesinden dolayı ailesinin yanına gidemeyecek.

Mahkeme, zanlının, Güney Kıbrıs’ta ikamet etmesinden dolayı ileride yargılanmaktan kaçabileceğini göz önünde bulundurarak bu kararı alırken, bazı hukuk çevreleri ise bu gibi durumda olan zanlıların mağdur olmaması için davalarının inisiyatif kullanılarak hızlandırılması gerektiğine dikkat çekti.

130 TL değerinde içki çaldı

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, iddia makamı adına Savcı Volkan Kayabaş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Buket İnce’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren İnce, 5 Temmuz’da, saat 12.50’de, Ortaköy’de faaliyet gösteren Lemar isimli süpermarket içerisinde GKRY’de sakin Anastasia Kourtella’nın söz konusu market içerisinden değeri 130 TL olan bir adet 70’lik Chivas Regal marka içkiyi sirkat etmekten methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Buket İnce, zanlının, aynı gün tasarrufunda sirkat etmiş olduğu içki ile olay mahallinde tespit edildiğini anımsattı.

Zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten Özder, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminatla serbest bırakıldı

Mahkemeden, tercüman aracılığıyla söz alan zanlı Anastasia Kourtella, “Neden yaptığımı bilmiyorum. Muhterem mahkemeden özür diliyorum” dedi.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkışının men edilmesine, haftada bir kez en yakın polis karakolunda ispat-ı vücutta bulunmasına ve 2 bin TL nakdi teminat yatırması karşılığında ileride yargılanıncaya değin serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HALİL ÖZDEN
HALİL ÖZDEN - 1 yıl Önce

DAHA DÜNE KADAR 3 TL ÇAKMAK ÇALAN GENCE 15 AY HAPİS VEREN ADALET!!
BUGÜN 130 TL İÇKİ ÇALAN KADINI SERBEST BIRAKIYOR....YAZIKLAR OLSUN

Sener Uysal
Sener Uysal - 1 yıl Önce

Bence sucsuzdur cunku yaptigi akil isi degil. Hertarafta cctv var. Mantik der ki birdaha yapmamak kaydiyla ve makul bir para cezasiyla serbest birakilabilir.

Mehmet Karakaş
Mehmet Karakaş - 1 yıl Önce

Yok öyle yağma gelecen burda hırsızlık yapacan birde evine gidecennnnnn

SIRADAKİ HABER

banner75