14 gün içinde davası hazırlanacak

banner37

Lefkoşa’da bulunan bir spor mağazasından arkadaşları ile birlikte kıyafet çalan zanlı Emilianos Panayi, cezaevine gönderildi

14 gün içinde davası hazırlanacak
banner87

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir spor mağazasına müşteri olarak giren üç kişinin kıyafet çalıp koşarak kaçması şikayetiyle soruşturma başlatan polisin, incelediği kamera görüntüleri sonucunda belirleyerek tutukladığı Emilianos Panayi, 14 günü aşmamak üzere cezaevine gönderildi.

Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Emilianos Panayi, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Havva Yorgancı’yı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, zanlı Emilianos Panayi’nin, Nikolas Kyprianou ve Pavlos Melakis isimli arkadaşlarıyla birlikte önceki gün Mehmet Akif Caddesi üzerinde bulunan “New Balence” isimli spor giyim mağazasından bir adet ‘New Balance’ marka gri renk süveter ve adet beyaz renk tişört alıp koşarak kaçtıklarını söyledi.

Yorgancı, söz konusu olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu işletmenin kamera görüntülerinin incelendiğini ve zanlıların kamerayla eşkalinin tespit edildiğini belirterek, bölgede geniş çaplı arama yaptıklarını kaydetti.

Polis memuru Havva Yorgancı, zanlı Emilianos Panayi’nin devriye gezen polis ekipleri tarafından yakalandığını, ancak birlikte olduğu arkadaşları Nikolas Kyprianou ve Pavlos Melakis’in henüz yakalanamadığını mahkemeye aktardı.

Yorgancı, meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını, davanın 14 gün içinde hazırlanabileceğini belirterek, zanlının tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının 14 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasını emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER