14 yaşındaki çocuk 'hamile'

banner37

Girne’de bir kız çocuğu rahatsızlanarak hastaneye başvurdu, muayene sonucunda çocuğun 8 haftalık hamile olduğu anlaşıldı

banner87
14 yaşındaki çocuk 'hamile'
banner90
banner8

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne başvuran 14 yaşındaki bir kız çocuğunun 8 haftalık hamile olduğunun ortaya çıkması infiale neden oldu.

Rahatsızlanarak hastaneye başvuran çocuğun hamile olduğunu belirleyen doktorlar, durumu polise ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bildirdi.

Sosyal Hizmetler Dairesi olayı yakın takibe alırken, soruşturma başlatan Girne Polis Müdürlüğü, çocuğun ilk ifadeleri doğrultusunda Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nden de yardım alarak 23 yaşındaki bir genci tutukladı.

“Çocuğa cinsel tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan 23 yaşındaki genç sorguya alınırken, kız çocuğunun da polise çelişkili ifadeler verdiği öğrenildi. Kız çocuğunun polise verdiği bir ifadesinde, birlikte olduğu bir başka kişinin varlığından daha bahsettiği bilgisine ulaşıldı.

Kız çocuğunun ilk ifadeleri doğrultusunda Lefkoşa’da tutuklanarak önceki gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan ve aleyhine başlatılan “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz” soruşturması kapsamında iki gün tutukluluk emri alınan 23 yaşındaki gencin ise bugün tekrar mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75