15 ay hapis yatacak

banner37

Başkasının kimliğine bürünerek Türkiye’den getirdiği sahte paraları tedavüle sürüp, sahtekarlıkla mal temin eden Mevlüt Soyyılmaz, suçlu bulundu

banner87
15 ay hapis yatacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkasının kimliğine bürünerek KKTC’ye giriş yapan ve Türkiye’den getirdiği sahte 100 TL’lik toplam 2 bin 150 TL sahte parayı, tedavüle sürüp, sahtekarlıkla mal temin eden Mevlüt Soyyılmaz, 15 ay hapis cezası aldı.

“Sahte para tasarrufu, sahte parayı tedavüle sürme, sahtekarlıkla mal temini ve başkasının kimliğine bürünme” suçlarından itham edilen 44 yaşındaki Mevlüt Soyyılmaz, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanığın avukatı hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

İnan, sanığın işlediği suçun ticari hayattaki güven ortamını bozan, son derece ciddi bir suç olduğuna işaret etti.

Yargıç Umut İnan, sahte banknotun elden ele geçerek birçok kişiyi zarara uğratacağına vurgu yaptı. İnan, kamu menfaati gereği bu tür suçları işleyenlere karşı caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

İnan, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile 15 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108