banner6

15 bin TL ödedi

banner37

İskele’de Orkhids Otel yakınlarında yönetimindeki araçla çarptığı yayalardan Tahir Ören’in ölümüne, İbrahim Aytekin’in ise ağır yaralanmasına neden olan Sıtkı Göçer teminatla serbest kaldı

15 bin TL ödedi
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

İskele’de 28 Ocak’ta meydana gelen ve bir kişinin ölümü, bir kişinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasının zanlısı Sıtkı Göçer, 15 bin TL nakdi teminata bağlanarak yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı.

Sıtkı Göçer, yönetimindeki Van araçla yol kenarında yürüyen 45 yaşındaki Tahir Ören ile 40 yaşındaki İbrahim Aytekin’e çarpmış, Ören hayatını kaybederken, Aytekin ağır yaralanmıştı.

Bir haftadır poliste tutuklu bulunan Sıtkı Göçer, hakkındaki soruşturma tamamlandığı için teminata bağlanılmak üzere dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, İskele Polis Müdürlüğü Trafik Tahkikatlar Bölümü Amiri Müfettiş Muavini Derviş Çimer’i tanık olarak dinletti.

Derviş Çimer, zanlı Sıtkı Göçer’in 28 Ocak 2017 tarihinde saat 01.40’ta Gazimağusa-Karpaz anayolu 16. ve 17. kilometreleri arasında, Orkhids Otel önlerinde yönetimindeki MH 717 plakalı Mercedes van aracı ile Gazimağusa istikametinden Karpaz istikametine doğru 65 kilometre sürat tahdidini aşkın bir hızla seyrettiği sırada, dikkatsizliği ve ihmalkârlığı neticesinde, yolun sol tarafında ‘artık asfalt’ içerisinde yaya olarak aynı istikamete seyreden KKTC’de turist olarak bulunan İbrahim Aytekin ve Tahir Ören’e aracın sol ön kısmı ile çarptığını anımsattı.

Çarpma sonucu Tahir Ören’in olay yerinde vefat ettiğini belirten Çimer, İbrahim Aytekin ise ciddi şekilde yaralanmasından dolayı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını ve genel durumunun iyiye gitmesine rağmen hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi.

Tahkikat sorumlusu, aracın kaza sırasındaki hızını tespit etmek için aracın GPRS’in verileri ile ilgili Ankara’daki uzmanla temasa geçildiğini kaydetti.

Zanlının “Dikkatsizlik ve ihmalkârlık sonucu ölüme sebebiyet verme”, “Dikkatsiz sürüş” ve “ Tehlikeli sürüş” suçları ile metalder olduğunu belirten müfettiş muavini, zanlının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ve 4 buçuk yıldır KKTC’de çalıştığını bildirdi.

Tanık polis, mahkemeden zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti. Derviş Çimer ayrıca, zanlının sürüş ehliyetine el konulmasını talep etti.

Yargıç Umut İnan zanlının 15 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin imza edeceği 100’er bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bırakılmasını emretti. Umut İnan, zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi. İnan, zanlının davasının sonuçlanıncaya sürüş ehliyetine el konulması direktifi de verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 10:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104