banner6

15 bin TL ödeyip, serbest kaldı

banner37

Güvercinlik-Çayönü arasındaki sınıra yakın araziye gizlenmiş 4 tabanca, 4 şarjör ve 74 adet canlı mermiyi alırken suçüstü yakalandığı belirtilen ve aleyhindeki suçlamaları kabul etmeyen C.B. ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı

15 bin TL ödeyip, serbest kaldı
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi’nin (CÖŞ), Güvercinlik-Çayönü’nde sınır yakınındaki boş arazide düzenlediği operasyonda suçüstü tutuklanan C.B., kabul etmediği aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Çalılar arasında gizli naylon poşet içerisindeki 4 tabanca, 4 şarjör ve 74 canlı mermiyi almak üzereyken suçüstü yakalanan C.B., KKTC dışına çıkmaktan men edilip, 15 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

4 tabanca, 4 şarjör ve 74 canlı merminin balistik ve parmak izi incelemelerinin halen sürdüğü, ancak zanlının bu aşamadan sonra soruşturmaya etki edemeyeceği ifade edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru İbrahim Çangaroğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, zanlının, 29 Ekim’de, saat 13.35’te, CÖŞ tarafından, Güvercinlik-Çayönü’de sınıra yakın bir arazide, çalıların arasında gizli naylon poşet içerisindeki çorap içerisinde, 4 adet 9 mm çapında tabanca, 4 şarjör ve 74 adet canlı mermiyi almaya geldiği sırada suçüstü tespit edip tutukladığını hatırlattı.

banner134

İbrahim Çangaroğlu,C.B.’nin polisleri görmesi üzerine tasarrufundaki telefonu kırıp kaçmaya yeltendiğini belirttikten sonra, zapt ettiği tabanca, şarjör ve mermileri incelenmesi için gönderdiği Balistik İnceleme Şubesi ve Parmak İzi Şubesi’nden bir sonuç gelmediğini aktardı.

İbrahim Çangaroğlu, geniş çaptaki soruşturmasını zanlının etki edeceği oranda tamamladığını anlattı ve mahkemeden KKTC vatandaşı zanlıyı ileride görüşülecek davasında hazır olması için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Çangaroğlu, ayrıca, zanlının aleyhindeki suçlamalarını reddettiğini de belirtti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, ileride yargılanmak üzere, 15 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı. Mine Gündüz Serden, ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine de emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104