15 bin TL’ye şimdilik serbest kaldılar

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu maddeyle yakalanan F.Ö. ve A.S., ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

 15 bin TL’ye şimdilik serbest kaldılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

SABIKALI ZANLININ TEMİNATI DAHA YÜKSEK… Mahkeme, yargılanıncaya değin benzer suçları olan F.Ö.’yü 10 bin TL, A.S.’yi ise 5 bin TL nakdi teminat karşılığında KKTC dışına çıkmaktan men edip serbest bıraktı

Gazimağusa’da polisin aldığı ihbar üzerine sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde tasarrufundan yakaladığı F.Ö.(E-24) ve A.S.(K-32) aleyhine yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Meseleyle ilgili günlerdir tutuklu olan iki genç zanlı, işledikleri iddia edilen ve KKTC’de gün geçtikçe artan uyuşturucu suçundan, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Mahkeme, yargılanıncaya değin benzer suçları olan F.Ö.’yü 10 bin TL, A.S.’yi ise 5 bin TL nakdi teminat karşılığında KKTC dışına çıkmaktan men edip serbest bıraktı.

Davaları okundu

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ndeki Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında, meseleyi ilgili talebi, PGM’ye bağlı NKÖM görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy aktardı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, zanlıların, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan methaldar olduğunu anımsattı.

banner134
Hüseyin Özdesoy, 15 Mart 2021’de aldığı ihbar üzerine, F.Ö.’yü takip edip, aynı gün Kali Land Bölgesi’nde tespit ettiklerini belirterek, zanlının kullanımındaki araçta, üzerinde ve A.Y. ile birlikte kaldıkları evde arama yaptığını dile getirdi.

Tanık polis, yaptığı aramalarda, aracın şoför mahallinde döşeme altında şeffaf naylona sarılı yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde, paspas üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı ve vites kolu arkasındaki cepte 4 adet içilmemiş sigara bulunarak emare alındığını kaydetti.

  Polis, zanlıların birlikte kaldıkları evin salon, yatak odası ve mutfağında, içerisinde tütünle karışık uyuşturucu kalıntısı olan 2 adet ucu yanık sarma sigara, şeffaf naylonlarda 300 miligram, sarma sigara kağıdı içerisinde tütünle karışık yaklaşık 2 gram ağırlığında tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve boş sigara paketi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.

Tanık polis, her iki zanlıya işlediği suçlarla ilgili yazılı dava tebliğ ettiğini belirterek, mahkemeden, KKTC vatandaşı zanlıları uygun birer teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, suçun ciddiyetine ve yaygınlığına değinerek, her iki zanlıyı KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, zanlı F.Ö.’yü 10 bin, A.S’yi ise 5 bin TL nakdi teminata bağladı.

Çiğdem Güzeler, F.Ö. lehine KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 75’er, A.S. lehine ise 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Güzeler ayrıca, her iki zanlının haftanın 1 günü en yakın polis karakoluna giderek isbatı vücut etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75