banner6

15 gün sonra yakalandı

banner37

Üç arkadaşıyla birlikte Gönyeli’deki bir eve girerek, darp ettiği ev sahibinin cep telefonunu kırıp, parasını çalmaktan aranan M.U., tutuklandı

15 gün sonra yakalandı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
 

banner134

Gönyeli’de 14 Eylül gecesi halen aranan üç kişiyle birlikte bir eve girerek ev sahibini darp ettiği, elindeki telefonu almaya çalışırken telefonun yere düşerek kırılmasına yol açtığı ve cebindeki 2 bin 100 TL nakit parasını çaldığı suçlamasıyla aranan M.U. isimli zanlı olaydan 15 gün sonra tutuklandı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Süleyman Açıkada, zanlı M.U.’nun “Soygun”, “Soygunculuğa teşebbüs”, “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Açıkada, zanlının hâlâ aranmakta olan iki zanlıyla birlikte 14 Eylül 2021 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Gönyeli’de bulunan M.D.’ye ait ikametgâhın oturma odası içerisine izinsiz girip mülke tecavüz suçunu işlediğini belirterek, daha sonra o esnada evde bulunan müştekiyi elleri ile ittirip yatağa düşürdüğünü, ardından darp ettiğini ve müştekinin tuttuğu Redmi Note 8 marka cep telefonunu zorla almaya çalışıp soygunculuğa da teşebbüs ettiğini kaydetti.

Zanlının söz konusu telefonun yere düşüp kırılmasına yol açmakla kasti hasar suçunu da işlediğini dile getiren Açıkada, zanlının, müştekinin giymiş olduğu pantolonunun sol cebindeki 2 bin 100 TL’yi de zorla alıp soygun suçunu işlediğini vurguladı.

Açıkada, aranmakta olan iki kişi olduğuna vurgu yapıp, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104