16 araba aküsü, 5 de tüp gaz çaldılar

banner37

Lefkoşa’da 16 araç üzerinden sökülerek çalınan aküler ve 5 adet tüp gazla ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, yaşları 22 ve 23 olan iki genç zanlı tutuklandı

16 araba aküsü, 5 de tüp gaz çaldılar

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’da 16 ayrı adreste park halinde bulunan araçlardan akü ayrıca 5 adet tüp gaz sirkat eden zanlılar, Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandı.

Zanlılar Mehmet Çamurbasmaz ve Aziz Topaloğulları’nın toplam 16 araç üzerindeki aküleri sökerek çaldıkları ve başka şahıslara satarak sahtekarlıkla para temin ettikleri tespit edildi.

“Sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temin” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Mehmet Çamurbasmaz ve Aziz Topaloğulları dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İzlem Civisilli’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Civisilli, iki zanlının, 25-26 Kasım tarihleri arasında Lefkoşa’da 16 ayrı adreste park halinde bulunan araçlardan akü ve ayrıca 5 adet tüp gaz sirkat etmekle methaldar olduklarını belirtti.

Polis memuru İzlem Civisilli, zanlıların önceki gün Güzelyurt’ta tespit edilip, tutuklandıklarını söyledi.

Civisilli, zanlıların ikametgahlarında yapılan aramada sirkat edilen akülerden 4 tanesinin tasarruflarında tespit edilerek emare alındığına vurgu yaptı.

Civisilli, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiklerini ancak tahkikatın çok yönlü devam ettiğini

belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için bir gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların birer gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER