160 adet extacy hapın cezası 3 yıllık hapis

banner37

Lefkoşa’da 2017 yılında 160 adet extacy hap tasarruf ve satmak suçlarından yargılanan Denis Vensan Sabit, uzun süreli hapse mahkum oldu

banner87
160 adet extacy hapın cezası 3 yıllık hapis
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa'da, 2017 yılında, narkotik ekibinin, Haspolat'ta düzenlediği operasyonda, Adana’dan 160 adet extacy hap ithal edip, satmak suçlarından yargılanan Denis Vensan Sabit hakkındaki karar açıklandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, Sabit’i, 3 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

Sanığın suç ortağı olan zanlılar Elchin Nazarov, Müslüm Toprak ve Mehmet Emin Özhan ise teminata bağlanmalarının ardından ayrılmaları üzerine aleyhlerindeki dava görülemedi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’in sanık aleyhine oybirliği ile vermiş olduğu kararı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi açıkladı.

Kararda, sanığın işlemiş olduğu suçun ciddiyetine değinen Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, uyuşturucu suçlarının küçük olan toplumumuzda ciddi yaralar açtığını ve huzuru bozduğunu söyledi.

Kıdemli Yargıç Hüdaverdi, sanığın suç işlemek için Müslüm Toprak ve Mehmet Emin Özhan ile anlaşarak ülkeye 160 adet hap getirmesini sağladığını ve bunları Elchin Nazarov’a vererek satışını sağlayıp kazanç elde etmesini aleyhine ağırlaştırıcı sebep olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, lehte ve aleyhte olan tüm olguları değerlendirdikten sonra sanığı suçlu bulup mahkûm ettiklerini ve 3 yıl hapis cezası ile cezalandırdıklarını aktardı

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108