163 bin 200 TL halen bulunamadı

banner37

Kendilerine devlet tarafından “ev” ve “arazi” icar ettireceği vaadiyle üç kişiyi kandırıp, paralarını almakla suçlanan Medet Gürler’in tutukluluk süresi uzatıldı

163 bin 200 TL  halen bulunamadı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) tanıdıkları olduğu ve kendilerine devlet tarafından “ev” ve “arazi” icar ettireceği vaadiyle üç kişiyi kandırıp, sahtekarlıkla 163 bin 200 TL’yi aldığı gerekçesiyle tutuklanan Medet Gürler’in tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

   “Sahtekarlıkla para temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Medet Gürler, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Burçin Korgan’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Korgan, zanlı Medet Güler’in Eylül-Ekim 2020’deUBP’de tanıdıkları olduğunu ve kendilerine devlet tarafından ev ve arazi icar ettireceğini söyleyip, yalan beyanda bulunduktan sonra, Lefkoşa’da sakin M.S, A.İ.K ve Z.D.’den toplamda 163 bin 200 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin etmekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Burçin Korgan, 23.10.2020 tarihinde zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ve mesele ile ilgili olarak temin edilecek ifadelerin yanı sıra, aranan iki kişi olduğunu mahkemeye aktardı.

   Korgan, tahkikatın salimen yürütebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75