17 gramı içerek tüketti

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 8 gram uyuşturucuyla yakalanan ve 25 gram uyuşturucu madde tasarruf ettiğini kabul eden Erdenal Özer’i 6 ay hapis cezasına çarptırdı

banner87
17 gramı içerek tüketti
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, tasarruf ettiği 25 gram uyuşturucunun 17 gramını içerek tükettikten sonra 8 gram uyuşturucu maddeyle yakalanan Erdenal Özer’i 6 ay hapse mahkûm etti.

Mahkeme Erdenal Özer ile birlikte yakalanıp içici olan İ. B.’yi ise, Denetimli Serbestlik Yasası’nın hükümlerinden faydalandırdı ve serbest bıraktı.

Heyetin oy birliğiyle aldığı kararı açıklayan Başkan Nüvit Gazi Hacı, konu suçların, sosyal bir illet olduğuna vurgu yaptı ve uyuşturucunun tüm dünyayı tehdit ettiğine dikkat çekti.

Özellikle genç nesiller açısından büyük tehlike yaratan uyuşturucu suçlarının önüne geçilmesi gerektiği üzerinde duran heyet başkanı, konu uyuşturucunun tasarruf amacının ticaret amaçlı değil kullanım amaçlı olduğuna bulgu yaptıklarını da belirtti.

Uyuşturucu kullanımının diğer suçlara geçişti bir basamak olduğuna da vurgu yapan heyet başkanı, uyuşturucu suçunun artarak yaygın hale geldiğine dikkat çekti ve konu suçları işleyen kişilere ceza verilirken, ağırlık verilmesi gereken en önemli ilkenin kamu menfaatinin korunması ilkesi olduğunu da sözlerine ekledi.

Sanığı itham edildiği davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıklayan heyet başkanı, konu suçların yasada ciddi hapislik cezası öngören vahim, ağır ve yaygın suçlar olduğunu söyledi.

Başkan Nüvit Gazi Hacı, yaygın hale gelen konu suçların önlenmesi gerektiği üzerinde durdu ve tüm hususları değerlendirdikten sonra, kamu menfaatinin korunması ilkelerine ağırlık vererek, sanığa verilebilecek en uygun cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdi.

Nüvit Gazi Hacı, sanığı, oy birliğiyle yargıladıkları davalardan 6 ay hapse mahkûm etti.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75