17 mülteci aranıyor

banner37

Adaya kuzey sahillerinden yasal olamayan yolla giriş yaptığı belirlenen M.A.E.’nin, tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı. Polis, M.A.E.’nin birlikte adaya geldiği kişilerin peşine düştü

banner87
17 mülteci aranıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye kuzey sahillerinden yasal olmayan yolla giriş yaptığı belirlenen ve Lefkoşa’da bir caddede şüpheli görülerek, tutuklanan zanlı M.A.E.’nin tutukluluk süresi uzatıldı.

Polis, mülteci olan zanlının adaya geldiği 17 kişinin arandığını belirtti.

“KKTC’ye yasal olmayan yolla giriş yapmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı M.A.E., dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, zanlının 27 Kasım’da KKTC’ye kuzey sahillerinden şu ana kadar henüz tespit edilemeyen bir yerden beraberindeki 17 kişiyle birlikte giriş yaptığını belirtti.

Polis memuru Aygün Karagil, zanlının 29 Kasım’da sabah saatlerinde Lefkoşa’da Girne Caddesi üzerinde tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının KKTC’ye giriş yaptığı yerin ve birlikte giriş yaptıkları 17 kişinin arandığına vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için poliste beş gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75