17 yaşında hırsızlıktan yargılanacak

banner37

Gazimağusa’daki bir depoyu açıp hırsızlık yapan ve polis araştırmasında açılan bir okulda el izi tespit edilen Ö.Ç., ile ilgili polis soruşturması tamamlandı

banner87
17 yaşında hırsızlıktan yargılanacak
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki, bir depoyu açıp hırsızlık yapan ve polis araştırmasında açılan bir okulda el izi tespit edilen 17 yaşındaki Ö.Ç., aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.

Meseleyle ilgili günlerdir poliste tutuklu bulunan Ö.Ç., işlediği iddia edilen ağır ve yaygın suçlardan yargılanacağı tarihte mahkemede hazır olması için 5 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen’in sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Kıvanç Özoğlu yanıtladı.

Tanık polis Kıvanç Özoğlu, zanlının 6 Mayıs 2019’da saat 02.30’da, Gazimağusa’da Müslüm Kartal’ın kullanımındaki bir depo üzerinde monteli 3 adet güvenlik kamerasını söküp sirkat ettikten sonra, deponun kırık pencere camını söküp depo içerisine girdiğini ve ofis içerisindeki eko vizyon kayıt cihazı ile skuteri sirkat ettiğini anlattı.

Kıvanç Özoğlu, şikayet üzerine tutukladığı zanlının evinde gerçekleştirdiği aramada depodan sirkat edilen eşyaların tümünü bulup emare aldığını belirttikten sonra ileri soruşturma için zanlıdan temin ettiği parmak ve ayakkabı izi incelemesinde, zanlının bölgedeki bir ilkokulu da açtığını belirlediğini dile getirdi.

Özoğlu, zanlının, 12 Nisan 2019 ile 15 Nisan 2019 tarihleri arasında, Denizli Sokak’ta bulunan Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu’nun kuzeye bakan pencere camını söküp içeriye girdiğini hatırlattı.

Tanık polis, zanlının okul içerisindeki müdür odasının camını kırıp hasara uğrattıktan sonra, oda içerisindeki bir adet dizüstü bilgisayar, kamera kayıt cihazı, projeksiyon cihazı,  modem ve okuldaki 10 adet güvenlik kamerasını sirkat ettiğini anlattı.

Tanık polis, meseleyle ilgili tahkikatını tamamladığını belirttikten sonra, KKTC vatandaşı olan zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, 5 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

Yargıç ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75