banner6

17’şer bin TL’lik nakdi teminata bağlandılar

banner37

Yurt odasından çaldığı cep telefonunun sahibine yakalanınca balkondan aşağı atlayan Nawfal El Ourenjli ve suç ortağı Ayoub Khamis Aghnaiya’nın aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı

17’şer bin TL’lik nakdi teminata bağlandılar
banner99

OURENJLİ ÖDEYEMEDİ...  Kaçmak isterken 7 metre yükseklikteki balkondan atlayarak yaralanan Nawfal El Ourenjli, 17 bin TL’lik nakdi teminatı ödeyemediği için cezaevine gönderilirken, şartları yerine getiren Aghnaiya, yargılanıncaya kadar serbest kaldı.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da üniversite kampüsü içerisindeki yurt odasından sirkat ettiği telefonun sahibine yakalanınca, kendini yaklaşık 7 metreden aşağıya atan 19 yaşındaki Nawfal El Ournjli ve suç ortağı Ayoub Khamis Aghnaiya aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Tüm kimlik ve pasaport belgelerine el konulan üniversite öğrencisi zanlılar teminat talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkarılarak, yargılanacakları tarihe değin 17’şer bin TL nakdi teminata bağlandı.

Zanlılardan Nawfal El Ourenjli teminat şartlarını yerine getiremeyince cezaevine gönderildi. Ourenjli, şartları yerine getirinceye ya da yargılanıncaya kadar cezaevinde kalacak. Şartları yerine getiren Aghnaiya ise yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı.

Sıra yargıda

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Şükrü Hafız yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Hafız, zanlı Nawfal El Ourenjli’nin, 2 Şubat’ta, saat 03.45’te, DAÜ’de Alfam Öğrenci Yurdu’nun 110 numaralı kilitsiz vaziyetteki balkon kapısını açarak, oda içerisinden iPhone 7 Plus marka cep telefonunu sirkat edip, balkondan kaçmak isterken oda sahibine yakalandığını söyledi.

Zanlının, o esnada kendisini 6 metre 63 santim yükseklikten aşağıya atıp beton zemine düştüğünü kaydeden tanık polis, suç ortağı Ayoub Khamis Aghnaiya’nın telefonu alarak kaçtığını anlattı.

Yaptığı araştırma sonucu, Ayoub Khamis Aghnaiya’yı evinde tespit edip tutukladığını, konu evde yaptığı aramada iPhone 7 marka cep telefonunu, kol saati ve yeşil reçeteyle satılan bazı ilaçları bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

Tanık polis bahse konu yurdun, 109 ve 120 numaralı odalarında kalıp tatilden dönen kişilerin, polise gelerek şikayette bulunduğunu ve karıştırılan odalarından, 79 dolar, 40 Euro, 50 TL, kol saati, Apple laptop, 4 bin 500 dolar ve yeşil reçete ile satılan hapların sirkat edildiğini bildirdi.

Zanlılara işlediği suçlardan ötürü yazılı dava tebliğ ettiğini kaydeden tanık polis, zanlı Aghnaiya’nın suçunu itiraf ettiğini anlattı ve mahkemeden her iki zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çakmaktan men ettiği zanlıları 17’şer bin TL nakdi teminata bağladı.

Çiğdem Güzeler, ayrıca, Aghnaiya’nın haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesini istedi.

Güzeler, zanlıların şartları yerine getirememesi halinde, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süreyle cezaevine kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104