banner6

18 ay hapis yatacak

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Ekim 2020’de, bir evin balkon penceresinden girdiği yatak odasında, yarı çıplak soyunarak uyuyan kadının karşısında çirkin hareketler yaparken yakalanan Nijeryalı Sodig Omomog’ı mahkum etti

18 ay hapis yatacak
banner8

Sedef BOŞNAK

  Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Ekim 2020’de bir evin balkon penceresinden girdiği yatak odasında, yarı çıplak mastürbasyon yaparken, uyuyan kadının misafir arkadaşına yakalanan Nijeryalı Sodig Omomog Bolahan’ı yargıladı.

Mahkeme, Sodig Omomog Bolahan’ı, işlediği ciddi suçlardan 18 ay hapis cezasına çarptırdı.

Başkan Musa Avcıoğlu, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve üye yargıç Özge Uğraşın’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin  oy birliğiyle aldığı kararı, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu açıkladı.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, konu suçların ağırlığına ve ciddiyetine değindi. Beyoğlu, sanığın, 21 Ekim 2020’de, saat 04.00’da, D.Ö.’ün, Royal Life Apartmanı’nda ikamet ettiği daireye, kapalı ancak kilitsiz balkon penceresini açarak girdiğini anımsattı.

Pınar Beyoğlu, sanığın,  D.Ö.’nün uyuduğu oda içerisinde, giymekte olduğu şortu çıkartıp çıplak kaldığını ve o esnada, D.Ö.’ün odasında misafir olarak kalan Ü.A. tarafından fark edilip etkisiz hale getirildiğini hatırlattı.

  Ayni gün alınan ihbar üzerine olay yerine giden bir polis ekibi tarafından suç üstü hali gereği tutuklandığına dikkat çelen kıdemli yargıç, sanığın işlediği suçların ciddiyetine, vehametine ve yaygınlığına değinerek, konu suçların yasada ciddi hapislik cezası öngördüğünü anlatı.

banner134

Beyoğlu, suç işlemek kastıyla bir başkasının evine giren sanığa verilecek en uygun cezanın hapislik olduğunu belirterek, “Herkesin, barış, huzur ve güven içinde yaşama hakkı vardır. Bu hak, anayasa tarafından güvence altındadır. İhlal edilemez” dedi.

Beyoğlu, meseleyle ilgili tüm hususları değerlendirdikten sonra, hayat tecrübesinden yoksun, pişman, sabıkasız genç sanığı, oy birliğiyle 18 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104