19 davadan itham edilecekler ama dava dosyaları hazır değil

banner37

İşadamı Mehmet Eminoğlu, tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve mimar Muammer Uğursöz’ün sanık olduğu, ‘sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mal ve nakit paraların devredilmesiyle’ ilgili dava 14 Kasım’a ertelendi

19 davadan itham edilecekler ama dava dosyaları hazır değil
banner90
banner99

DAVALAR BİR TÜRLÜ DOSYALANAMIYOR… Sanıklar, toplamda 19 davadan itham edilecek, ancak şu ana kadar sadece 3 dava ikame edilebildi, 16 dosya henüz beklemede. Mahkeme hazır olan 3 davadan sanıkların ithamına ve ilk tahkikat duruşmasına başlanılması için davayı 8 Kasım’a tehir etmişti. Dün sanıklar mahkeme huzuruna çıkarıldı ancak Savcı Emine Taşkın, sanıkların toplamda 19 davadan itham edileceğini, ancak dosyaların henüz hazır olmadığını belirterek, ek süre istedi. Mahkeme de davayı 14 Kasım 2019 tarihine erteledi.

Sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mallar ile nakit paraların devredilmesi olayıyla ilgili tutuklu bulunan işadamı Mehmet Eminoğlu, tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve mimar Muammer Uğursöz, 19 davadan itham edilecek.

Bugüne kadar dosyalanması tamamlanan 3 davadan itham edilen sanıklar aleyhindeki tüm davaların dosyalanması beklenilmeden ilk tahkikat (PI) duruşmalarının dün başlaması bekleniyordu.

banner134
Zanlılar dün PI duruşması için Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı. Ancak davayı yürüten Savcı Emine Taşkın, sanıkların toplamda 19 davadan itham edileceğini, ancak dosyaların henüz hazır olmadığını belirterek, ek süre istedi.

Mahkeme de davayı 14 Kasım 2019 tarihine erteledi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde sanıkların 14 Kasım’da aleyhlerindeki davalardan itham edilmelerinin ardından, aleyhlerindeki davaların Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilebilmesi için ilk tahkikat duruşmasına geçilecek. Savcılık tarafından henüz tamamlanamayan 16 dava dosyası da bu süreçte tamamlanacak.

(Kamalı Haber)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75