1’i cezaevine gitti, 3’ü teminatla serbest

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan yakalanan 1’i ikamet izinsiz 4 genç aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı

banner87
1’i cezaevine gitti, 3’ü teminatla serbest
banner90
banner99

3 ZANLI TOPLAM 29 BİN TL TEMİNAT YATIRDI… Yargıç Hazan Aksun, huzurundaki suçun niteliğini ve zanlıların ülkedeki statülerini değerlendirdikten sonra, S. S. A.’yı 40 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderirken, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği 3 zanlıyı da toplam 29 bin TL nakdi teminata bağladı.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan yakalanan 1’i ikamet izinsiz 4 genç aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Narkotik polisinin 3’e bölünüp satıldığına inanılan 753 gramlık uyuşturucuyla ilgili tutukladığı A. A., S. N., S. S. A. ve J. A. L., dün teminat talebiyle, Yargıç Hazan Aksun’un huzuruna çıkartıldı.

Ocak 2015’ten beridir ülkede ikamet izinsiz kalan ve mahkeme emirlerine riayet etmeyip benzer birçok suça karışan S. S. A.’yı 40 günü geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderirken, A. A. ile S. N.’yi 7’şer, J. A. L’yi ise 15 bin TL nakdi teminata bağladı.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikatını yürüten PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 25 Temmuz 2019’da başlattığı tahkikatını tamamladığını belirterek, mahkemeye, zanlılara okuduğu yazılı dava tebliğlerini izah etti.

Zanlı A. A. ve S. N.’ye 753 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi alma, tasarruf ve verme suçlarından, S. S. A.’ya 230, J. A. L.’ye de 236 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi alma ve tasarruf suçlarından dava tebliğ ettiğini dile getirdi.

Tanık polis, mahkemeden S. S. A.’yı cezaevine, öğrenci olan diğer zanlıları da uygun birer teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç, huzurundaki suçun niteliğini ve zanlıların statülerini değerlendirdikten sonra, S. S. A.’yı 40 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderirken, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği 3 zanlıyı da toplam 29 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç, 7’şer bin TL nakdi teminata bağladığı A. A. ile S. N., lehine KKTC vatandaşı 2’şer kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Yargıç, Nijerya uyruklu J. A. L’yi ise 15 bin TL nakdi teminata bağladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75