2 ay boyunca polis hücresinde kalacaklar

banner37

Akıncılar’da askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmeye çalıştıkları sırada suçüstü yakalanan 4 kişi dün mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

2 ay boyunca polis hücresinde kalacaklar
banner90
banner99

“150 EURO’YA ANLAŞTILAR”… Polisin mahkemeye aktardığı bilgiye göre, Ahmet Naveed ve Muhammad Ahsan, Güney Kıbrıs’a geçmelerine yardım etmek için 150 Euro’ya anlaştıkları Rameez Munir ve Müjahid Ali ile birlikte önceki akşam saat 21.10 sıralarında Akıncılar köyüne gittikler ve suçüstü yakalandılar. Mahkeme, yargılanmaktan kaçma ihtimali bulunan dört zanlının da 2 ayı geçmemek kaydıyla yargılanıncaya kadar polis hücresinde tutuklu kalmasına karar verdi.

Ahmet UÇAR

   Akıncılar’da askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan 4 kişi önceki gün suçüstü yakalandı.

   Rameez Munir, Mujahid Ali, Ahmed Naveed ve Muhammad Ahsan isimli zanlılar dün “Bir suç işlemek için gizli ittifak kurmak” ve “Sokağa çıkma yasağını ihlal etmek” suçlarından mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerindeki suçlardan yargılanmak üzere teminata bağlandı. Mahkeme, yargılanmaktan kaçmaları kuvvetle muhtemel olan zanlıların 2 ayı geçmemek kaydıyla polis hücresinde tutuklu kalmasına karar verdi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Yücel Kuşcu, zanlılar Rameez Munir, Müjahid Ali, Ahmed Naveed, Muhammad Ahsan’ın, Rameez Munır ve Müjahid Ali’yi 150 Euro karşılığında Güney Kıbrıs’a götürmek aralarında için anlaştıklarını belirterek, zanlıların Rameez Munir’ın kullanımında bulunan HH 284 plakalı BMW marka salon araç ile 4 Mayıs 2020 tarihinde, saat 21.10 raddelerinde Lefkoşa’dan Akıncılar köyüne gittiğini kaydetti.

   Zanlıların bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurduklarını ve Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu 30 Mart 2020 tarihinden itibaren 21.00- 06.00 saatleri arasında tam sokağa çıkma yasağını ihlal ettiklerini dile getiren Kuşcu, zanlıların suçüstü yakalanarak, tutuklandığını ifade etti.

   Yürütülen soruşturmanın tamamlandığını dile getiren Kuşçu, zanlıların yargılanmadan kaçma ihtimallerinin kuvvetle muhtemel olduğunu ifade ederek, ileride davaları görüşülünceye kadar tutuklu kalmalarını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların ileride görüşülecek davalarda hazır olmasını sağlamak ve Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 ayı geçmeyecek bir süreyle Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis hücrelerinde tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75